FOTO: Z trávnika na Bardejovskej vykúka na okoloidúcich milé stvorene. Videli ste ho aj vy?


FOTO: Z trávnika na Bardejovskej vykúka na okoloidúcich milé stvorene. Videli ste ho aj vy? Foto: Facebook/Košice - kuriozity a absurdity/Maroš Suchý

Mnoho návštevníkov metropoly východu zavíta do mesta práve kvôli zoologickej záhrade, ktorá je rozlohou a počtom chovaných jedincov najväčšia na Slovensku. Zrejme však nevedia, že v Košiciach sa to zvieratkami len tak hemží. Stačí sa prejsť niektorými sídliskami a zážitok máte úplne bezplatne.

Je zvykom, že začiatkom jari sa na sídlisku Nad jazerom objaví bobor, ktorý za sebou zanecháva spúšť. V tomto roku ho však spozorovali aj na opačnom konci mesta ako si spokojne prechádza po ceste.

Len pred pár dňami sa Košičanka Patrícia prechádzala po sídlisku KVP, keď v tom narazila na hada, ktorý jej skrížil cestu. Išlo však o užovku stromovú, ktorá sa v tomto období pári, a tak to nie je nič nezvyčajné.


Tentokrát sa milé stvorenie objavilo na Terase. Ide o drobného škrečka”, ktorý sa schovával na zelenom priestranstve na Bardejovskej ulici. Zachytiť sa ho podarilo Košičanovi Marošovi. Viacerí komentujúci ho identifikovali ako chrčka poľného a nie je žiadnym prekvapením, že sa tu objavil, keďže sa tu vyskytuje už roky. Tento hlodavec je však zákonom chránený, keďže jeho kožušina je veľmi vzácna.


Mnohým tento milý pohľad vyčaril úsmev na tvári, avšak nechýbali ani vtipné reakcie. Jeeej, krásny. Z toho by bol prebarz šumny lajblik,” zavtipkoval Radoslav. „Jejej! My na Juhu máme len patkane,” s humorom sa posťažovala Katarína. 

Keďže na Bardejovskej ulici sídli Dopravný podnik mesta Košice, aj týmto smerom si niektorí dovolili vtipnú poznámku. Nový riaditeľ obzerá si terén,” napísal Peter. „To je nový vodič,“ skonštatovala Danka.

Nejde však o jedinú lokalitu, kde toto malé zvieratko spozorovali. „Stretol som ich aj pod mostom VSS a aj pri Tescu Nad Jazerom. Milé stvorenia,“ podelil sa o svoj zážitok Tomáš. Videli ho už aj na Jánošíkovej, Alejovej či Dunajskej ulici.

Zdroj: Facebook/Košice - kuriozity a absurdity/Maroš Suchý

Prečítajte si viac: