Po Košiciach sa povaľujú drevené barly. Žeby zázrak? Miestni sa bavia vtipnými scenármi


Foto: Po Košiciach sa povaľujú drevené barly. Žeby zázrak? Miestni sa bavia vtipnými scenármi Foto: Zdroj: Facebook/Košice - kuriozity a absurdity/Ali Hollyhock Bermann

Len nedávno sme na našom webe informovali o topánkach, ktoré sú voľné prevesené cez elektrické káble a nikto nevie, ako sa tam dostali a aký to má význam. Tentokrát sa na viacerých miestach v Košiciach objavili voľne položené drevené barly.

Na ich výskyt upozornili v skupine zameranej na kuriózne a absurdné situácie v Košiciach. „Neviem, kam inam to dať. Nechýbajú niekomu?” uverejnila príspevok s fotografiou okoloidúca, ktorá ich našla na zastávke Námestie maratónu mieru.

Odpoveď na svoju otázku síce nedostala, no za to si fotografia vyslúžila vtipné reakcie. „Zázraky sa dejú,” napísal Daniel. „Rozchodil to,” myslí si Martin. „Košice - mesto zázrakov a nesplnených snov,” poznamenal ďalší komentujúci. Čo však zaujalo na prvý pohľad je ich dĺžka. „To musel byť nejaký basketbalista. Veď sú dlhé až po okno,” všimol si Ladislav.„Keď zistil, kedy ide autobus, tak to dal radšej na pešo,” vysvetlil možný dôvod Dodko. Poznámku ku košickej mestskej hromadnej doprave si neodpustila ani Nikola: „Pokiaľ prišiel autobus, aj noha sa mu zahojila.” To budú zdieľané barly ako kolobežky alebo bicykle,” pobavila sa Marcela. Možných verzií môže byť samozrejme viacero, o skutočný dôvod sa však podelila Mimka: „Nechala ich tam skupinka mladých, ani jeden z jej členov nevyzeral, že by ich potreboval.”

„To je nejaká nová móda. Buď táto krajina lieči, alebo ľudia z nej utekajú aj so zlomenými nohami,” podelil sa o svoj postreh jeden komentujúci, ktorý zrejme rovnaké barly našiel aj na Južnej triede.

Zdroj: Facebook/Košice - kuriozity a absurdity/Cibi Cibisko
Ak sa podobný pohľad naskytne aj vám, vysvetliť si to môžete po svojom. Ideálne je však zaniesť barly k najbližšiemu miestnemu úradu, na políciu alebo v prípade ich nálezu v blízkosti zastávky mestskej hromadnej dopravy dopravnému podniku.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: