Pripraviť sa, pozor, hačkuj! Košičania, chytťe ihlice a uháčkujte úsmev na tvárach detských pacientov


Foto: Pripraviť sa, pozor, hačkuj! Košičania, chytťe ihlice a uháčkujte úsmev na tvárach detských pacientov Foto: ilustračné/freepik.com/pvproductions

Už zajtra štartuje unikátna iniciatíva, do ktorej sa zapoja desiatky slovenských i českých nemocníc na pomoc malým pacientom hospitalizovaným na detských oddeleniach.

„Myšlienka vznikla na detskom oddelení, kde sme zvykli darovať ručne pletené deky pre bábätká. Nápad prišiel priamo od lekárov. Vedeli sme, že to má byť niečo, čo bude vytvárať pocit bezpečia a čo si deti po prepustení z nemocnice zoberú domov. Tak vznikol háčkovaný Rakeťák,” približuje Jozef Kozák, jeden z autorov iniciatívy Noezon.

Už tradične sa akcia koná druhú júnovú sobotu, ktorá je vo svete oslavovaná ako Svetový deň pletenia. Každý, kto vezme vlnu do ruky a zapojí sa do výzvy, bude vedieť, akému dieťaťu jeho výtvor putoval, čím vznikne pridaná hodnota pre autora.

Záujemcovia o háčkovanie majú na výber z troch slovenských miest. Hromadne chytia ihlice do ruky v Košiciach v Hoblina Galerry, v Bratislave v Monsters Cafe and Bar a v Bardejove v Kaviarni Tvoj Deň. Kto v sobotu nemá čas, do háčkovania hračiek či pletenia diek pre detských pacientov sa môžu zapojiť aj kedykoľvek počas roka. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Prečítajte si viac: