V Michalovciach tiekol alkohol prúdom. Úžitok však z neho nemal nikto


Foto: V Michalovciach tiekol alkohol prúdom. Úžitok však z neho nemal nikto Foto: Colný úrad Michalovce/úprava redakcie

Colný úrad v Michalovciach zlikvidoval 536 litrov rôznych alkoholických nápojov v celkovej hodnote 4 511 eur. Tento krok pomohol ochrániť trh, spotrebiteľov a životné prostredie. Povinnosť ničenia alkoholu vyplýva z legislatívy týkajúcej sa spotrebnej dane na alkoholické nápoje, pričom iný spôsob jeho likvidácie neprichádza do úvahy.

Likvidácia prebehla na čističke odpadových vôd pod dohľadom správcu dane, kde sa alkohol zmiešal s odpadovou vodou a prešiel technologickým procesom, ktorý zabezpečil jeho mikrobiologické rozloženie. 

Alkohol pochádzal z rôznych zdrojov vrátane originálnych spotrebiteľských balení či podomácky vyrobených nápojov skladovaných v plastových fľašiach a demižónoch. Zhabaný bol na hraničných priechodoch pri pokuse o nelegálny dovoz nad povolené limity alebo pri bežných kontrolách, kedy došlo k porušeniu daňových predpisov.


Finančná správa apeluje na cestujúcich, aby dodržiavali množstevné limity pri dovoze alkoholu. Cestujúci majú povolené priniesť 1 liter tvrdého alkoholu, 2 litre šumivého vína alebo nápoja do 22 percent alkoholu, prípadne ich kombináciu, 4 litre tichého vína a 16 litrov piva. Dovoz alkoholu je však zakázaný osobám mladším ako 17 rokov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: