VIDEO: Zrážku rýchlika smerujúceho do Košíc natočila kamera, ohlušujúca rana a ticho. Medzi zranenými sú aj Slováci


Foto: VIDEO: Zrážku rýchlika smerujúceho do Košíc natočila kamera, ohlušujúca rana a ticho. Medzi zranenými sú aj Slováci Foto: X/ Karel Kilián

Okamihy hrôzy vlakovej tragédie rýchlika smerujúceho do Košíc v Pardubiciach zachytila na video závodná kamera. Video zaznamenáva sekundy pred hrôzostrašnou tragédiou, pri ktorej zahynuli štyria cestujúci. Noc, ako každá iná sprevádzaná zvukmi vlakov na koľajniciach, škrípanie kolies však zrazu vystriedala rana, potom nastalo ticho.

Na zázname je zachytená nehoda z diaľky, aj keď obraz veľa nenapovedá, zo zvukov, ktoré kamera zachytila, si môžu ľudia len predstaviť hrôzu, ktorú prežívali rušňovodiči oboch súprav. 

K vlakovej nehode došlo včera hodinu pred polnocou. Osobný rýchlik RegioJet smerujúci z Prahy do Košíc a ďalej do ukrajinského Čupu sa na koľajniciach v Pardubiciach zrazil s nákladnou súpravou. Záchranné zložky hlásia štyri obete a najmenej dvadsať zranených. Medzi obeťami sú aj dve Ukrajinky, informuje Denník N.

Vo vlaku sedeli aj Slováci

„Náš zastupiteľský úrad v Českej republike je v súvislosti s tragickou zrážkou vlakov pri Pardubiciach v aktívnom kontakte s príslušnými zložkami. Medzi zranenými sú s veľkou pravdepodobnosťou aj občania SR, v tejto chvíli zatiaľ nemáme potvrdené informácie o národnosti obetí,“ uviedlo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky pre portál TV NOVINY.


Informáciu, že sa vo vlaku Slováci naozaj nachádzali, potvrdila pre Aktuality.sk hovorkyňa pardubickej nemocnice Kateřina Semrádová: „Áno, medzi pacientmi, ktorých sme prijali na ošetrenie v našej nemocnici po zrážke vlakov v Pardubiciach, sú aj Slováci,“ uviedla s tým, že nateraz nie je známe, koľko slovenských pacientov prijali a aký je ich zdravotný stav.

Toto tvrdenie potvrdzuje aj fakt, že svoje svedectvá po vlakovej neho pre CNN Prima News poskytli aj slovenskí cestujúci.


Prečítajte si viac: