Tínedžerku z Košíc mal počas venčenia psa znásilniť neznámy muž. Súd nakoniec potrestal jej staršieho priateľa


Foto: Tínedžerku z Košíc mal počas venčenia psa znásilniť neznámy muž. Súd nakoniec potrestal jej staršieho priateľa Foto: ilustračné/freepik.com

Košická polícia sa začiatkom minulého roka zaoberala prípadom 14-ročnej dievčiny, ktorá sa mala stať obeťou znásilnenia počas toho, ako venčila svojho psa vo večerných hodinách na Ulici slobody v mestskej časti Košice - Západ. Súd prípad uzavrel s prekvapivým zistením. O prípade informuje denník Korzár.

Vyšetrovaním incidentu sa zaoberali vyšetrovatelia niekoľko mesiacov, pričom sa nepodarilo vypátrať ani obviniť žiadnu osobu, ktorá sa trestného konania mala dopustiť. Naopak, trestného činu sa dopustil o tri roky starší priateľ maloletej, ktorý s ňou udržiaval sexuálny pomer, aj napriek tomu, že nedovŕštila 15 rokov.

Mladíkovi hrozilo až desať rokov za mrežami, avšak v čase, kedy sa skutkov opakovane dopúšťal, nebol ešte plnoletý, a tak sa trestná sadzba znížila automaticky na polovicu. K miernejšiemu trestu napokon súd pristúpil po tom, čo sa k prípadu vyjadrila dotknutá tínedžerka, ktorá uviedla, že ich vzťah bol obojstranne dobrovoľný a že jej priateľ vedel, koľko má rokov. Rovnako tak v prospech mladého muža vypovedala aj matka dievčiny, ktorá údajne o ich pomere vedela a nepožadovala žiaden trest.

Pozitívne boli aj výstupy od psychologičky, ktorá ani u jedného nepostrehla žiadne násilnícke správanie či traumatické poruchy. Mladík sa pred súdom dokonca priznal a svoje konanie oľutoval. Súd mu preto vymeral ročné väzenie s podmienečným odkladom na dva roky, s ktorým boli všetky zúčastnené strany spokojné.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: