VIDEO: Nočná zrážka rýchlika smerujúceho do Košíc skončila tragicky. Sedelo v ňom vyše 300 ľudí, štyri osoby neprežili


Foto: VIDEO: Nočná zrážka rýchlika smerujúceho do Košíc skončila tragicky. Sedelo v ňom vyše 300 ľudí, štyri osoby neprežili
Galéria: 30 fotiek
Foto: Facebook/HZS Pardubický kraj/Michal Fanta - HZS ČR (vh)

V stredu 5. júna krátko pred 23:00 hod. došlo k obrovskej tragédii v českom meste Pardubice. Osobný vlak spoločnosti Regio Jet smerujúci z Prahy do Košíc sa tam zrazil s nákladným vlakom spoločnosti ČD Cargo. V tom čase rýchlikom cestovalo viac ako 300 osôb. O nehode informovala česká polícia.

Hasiči z okresu Pardubice, Chrudim, Hradec Králové i Správy železnic ihneď začali s vyslobodzoovaním zranených osôb a ich triedením podľa závažnosti zranení. Pomoc poskytovali aj evakuačné autobusy, ktoré rozvážali nezranených, na mieste bol aj tím psychológov. Deťom rozdávali plyšové hračky, aby sa ich trauma z danej situácie zmiernila.Nákladný vlak prevážal v tom čase karbid vápenatý, prvé dva vagóny však boli prázdne, takže nedošlo k úniku nebezpečných látok. Podľa medializovaných informácií môže byť príčinou nehody prechod osobného vlaku na nesprávnu koľaj.

Podľa posledných informácií si nehoda vyžiadala štyri obete na životoch a vyše dvadsať zranených. Pri nehode zasahovali desiatky hasičov, záchranárov a policajtov, nechýbali ani letecké posilly. Zásah ukončili krátko po 02:00 hod. ráno, kedy si miesto udalosti prevzali hasiči zo Správy železnic, ktorí pracovali na likvidácii nehody. Polícia začala trestné stíhanie pre podozrenie z trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbalosti.
Prečítajte si viac: