Na Jahodnú sa odteraz nechodí len v zime. Novou letnou atrakciou je discolfové ihrisko


Foto: Na Jahodnú sa odteraz nechodí len v zime. Novou letnou atrakciou je discolfové ihrisko
Galéria: 13 fotiek
Foto: Facebook/Rasťo TRNKA

O tomto športe ste určite nepočuli. A ak ste počuli, zaručene ste ho nehrali. Reč je o discgolfe, ktorý si odteraz môžete zahrať len pätnásť kilometrov od Košíc. Lyžiarske stredisko Jahodná, známe svojimi zjazdovkami a traťami pre bežkárov a sánkarov, je teraz pripravené prilákať návštevníkov aj v letnej sezóne. Vďaka novému discgolfovému ihrisku, ktoré je prvé svojho druhu v kraji a druhé na východnom Slovensku, sa stredisko stane celoročne vyhľadávanou destináciou.

„Opäť otvárame niečo, čo prináša do nášho kraja jedinečnosť. Podpora jedného z nových športov vo svete je pre nás skvelou možnosťou ako priniesť viac športových aktivít do trávenia voľného času v známych turistických lokalitách,” uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Discgolf je individuálna hra s lietajúcim tanierom, ktorej počiatky siahajú do 60. rokov minulého storočia. Úlohou hráča je dostať disk do špeciálneho koša (takzvaná discgolfová jamka) na čo najmenší počet hodov. Na rozdiel od klasického golfu sa hráči potrápia s viacerými prekážkami, ktoré musia prekonať alebo sa im vyhnúť.Discgolfové ihrisko SWAM Jahodná obsahuje devätnásť hracích košov a dva tréningové, pričom hráči si môžu vybrať z troch okruhov a hrať až na osemnásť jamiek, čím sa splnili štandardy potrebné na organizovanie medzinárodných turnajov.

Táto hra je určená pre najviac štyri osoby, pričom zahrať si ju môžete každý deň od 09:00 do 19:00 hod. Jeden hráč zaplatí za hru 5 eur, traja hráči 12 eur a pre štyroch je zvýhodnená cena 15 eur na deň. Ak disky nevlastníte, za malý poplatok si ich môžete požičať na recepcii.

Na Slovensku je takýchto ihrísk 23, pričom na východe si prvenstvo držal doteraz Prešovský kraj. Tentokrát však pribudlo nové športovisko aj na mape Košického kraja, čím sa priblížili možnoti športového vyžitia aj týmto obyvateľom.
Prečítajte si viac: