VIDEO: Predbiehanie počas dažďa sa nevypláca. Vodič Audi sa na Dargove zrazil s dvomi Superbami


Foto: VIDEO: Predbiehanie počas dažďa sa nevypláca. Vodič Audi sa na Dargove zrazil s dvomi Superbami Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj/Peter Fényes

Cesta cez horský priechod Dargov včera nebola príjemná ani bezpečná pre mnohých vodičov. Krátko pred 09:00 hod. došlo v stúpaní na priechod v smere na Košický Klečenov k dopravnej nehode, ktorú spôsobil 58-ročný vodič osobného vozidla značky Audi, ktorý zrejme neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky a aktuálnym poveternostným podmienkam.

„Počas dažďa pri predchádzaní dvoch osobných motorových vozidiel dostal na mokrej vozovke šmyk a prešiel do protismernej časti vozovky, kde narazil do protidúceho osobného motorového vozidla značky Škoda Superb, a následne v protismernej časti vozovky narazil do ďalšieho osobného motorového vozidla značky Škoda Superb,” priblížila okolnosti nehody krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Dopravná nehoda sa nezaobišla bez zranení. Jedna z osôb utrpela ťažkú ujmu na zdraví a druhá ľahšie zranenia s dobou liečenia do 14 dní, vodič Audi utrpel zranenia s dobou liečenia do sedem dní a jednorazové ošetrenie podstúpil spolujazdec, ktorý sa viezol v Škode.Ani jeden z vodičov nemal pozitívny výsledok dychovej skúšky, v prípade vodiča Audi mu však bol odobratý biologický materiál, ktorý bude zaslaný na toxikologické vyšetrenie 

„Príčina dopravnej nehody ako aj miera jej zavinenia je predmetom ďalšieho skráteného vyšetrovania. Po ukončení potrebných procesných úkonov bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví,” dodala Ivanová.

Síce došlo k dopravnej nehode v ranných hodinách, jej dokumentovanie prebiehalo až do neskorších poobedňajších hodín. Aj z toho dôvodu dopravu riadili v jednom smere policajti, čo si vyžiadalo niekoľkominútové zdržanie. Rovnako tak nebol úsek bezpečný ani vzhľadom na silný dážd, blato a štrk, ktoré sa nachádzali na ceste.


Prečítajte si viac: