V Rožňave si niekto kráti chvíle výrobou pascí z klincov. Rozhadzuje ich a schováva na frekventovanej ceste


Foto: V Rožňave si niekto kráti chvíle výrobou pascí z klincov. Rozhadzuje ich a schováva na frekventovanej ceste Foto: noviny.sk

Rožňavčania sa z novej vyasfaltovanej cesty dlho netešili. Po rokoch sa konečne dočkali opravy jedného z najhorších úsekov, a hneď na to sa tam objavili podomácky vyrobené pasce s klincami, ktoré trápia vodičov, cyklistov i miestnych. Reportáž priniesli noviny televízie Joj.

Táto cesta vedie do oddychovej zóny a na vrch Volovec, a preto je často využívaná turistami. Defekty sú tu na dennom poriadku, keďže špeciálne upravené klince sú osadené do cesty a prisypané kamenivom tak, aby ich bolo čo najmenej vidieť.

„Určite to nie je normálne. Chodím sem často a stretávam tu dosť veľa cyklistov aj rodinky s deťmi. Môže sa stať nejaké zranenie,” uviedol cyklista pre portál. Cez tento úsek sa vodiči môžu dostať aj do blízkeho zariadenia pre seniorov, je teda veľmi pravdepodobné, že defekt môžu dostať nielen návštevníci, ale aj sanitky, ktoré tam často smerujú. 

Problémom sa zaoberali aj mestskí poslanci, ktorí prijali opatrenia na odstránenie a zabezpečenie bezpečnosti občanov. Zároveň mesto apeluje na vandalov, ktorí si takouto nemiestnou a nebezpečnou „zábavkou” krátia chvíle, aby sa zamysleli nad svojím konaním, lebo tým môžu ublížiť vodičom, cyklistom, deťom a každému, kto túto cestu využíva.

Prečítajte si viac: