Dvakrát po tej istej značke neprejdeš? Ibaže by... Košické vodičky si po ceste vzali suvenír


Foto: Dvakrát po tej istej značke neprejdeš? Ibaže by... Košické vodičky si po ceste vzali suvenír Foto: Facebook/Dopravný servis KE,KS/NP

Na sociálnej sieti sa v skupine zameranej na dopravnú situáciu v Košiciach a okolí objavil príspevok pozorného Košičana, ktorého pobavili dve vodičky, ktoré si po ceste zobrali aj suvenír. „Keď dáš ráno o 7:30 hod. na cestu tabuľu/značku, tak za pár minút ju už nemáš. PS: Arogancia vodičky Mazdy 3 nemá obdobu. Škodovka tiež, vodička to doteraz vyberá spopod auta,” popísal situáciu, ktorej bol svedkom dnes ráno.

Samozrejme, podarilo sa mu celú situáciu zaznamenať, a tak sa o ňu podelil aj s ostatnými. Jeho fotografie zachytávajú dve autá, ktoré prechádzajú tým istým miestom. V prípade prvej vodičky modrého vozidla možno predpokladať, že jazdí po pamäti a nevšimla si značku, ktorá tam predtým zrejme nebola. Druhá vodička Škody Octavie však len slepo nasledovala svoju predchodkyňu a to, čo predošlé auto zlomilo, tak to si ona odniesla so sebou.


Košické vodičky však mnohých pobavili, niektorí len nechápavo krútia hlavou. „Dával som tým značkám pár dní… Vidím, že som to prehnal,” napísal pobavene Dávid. „A teraz podľa olejovej stopy budú vedieť vypátrať páchateľa,“ vtipne sa zamyslel Róbert. „Prekážka na ceste nemá čo robiť, lebo niektorí ľudia idú ako slepí,” reagoval Milan.

„To vyzerá tak, keď sa pri jazde nielen telefonuje, ale aj maľuje, to už nemá obdobu,” myslí si Renáta. Milan však vidí problém niekde inde: „Mnoho malých ľudí sedí v aute tak nízko, že nevidia pred seba. Toto je výsledok.” Ďalší z komentujúcich však prstom ukazuje na niekoho iného: „Akože v tomto úseku zrušiť pripájací pruh je totálna de***ina… Na starej ceste tam bol, akonáhle sa ťahalo vodorovné značenie na novej ceste, tak už ho netreba. Totálni fušeráci projektanti tejto cesty. A už keď tam dali biele čiary, na ktoré sa dalo aspoň vojsť a počkať, kým sa niečo uvoľní, tak tam drbnú túto dopravnú značku.”

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: