Slovensko bude hostiť najväčšie športové podujatie. Košice a ďalšie mestá pohltí futbalová atmosféra


Foto: Slovensko bude hostiť najväčšie športové podujatie. Košice a ďalšie mestá pohltí futbalová atmosféra Foto: kosice.sk

Košice budú hostiť významný šampionát. Už budúci rok tu o víťazstvo na Majstrovstvách Európy vo futbale hráčov do 21 rokov zabojuje niekoľko tímov vrátane Slovenska. V meste sa preto konalo prvé pracovné stretnutie jeho organizátorov a zástupcov Košíc a Prešova, ktoré odštartovalo prípravy na túto veľkolepú udalosť.

Majstrovstvá sa budú konať od 11. do 28. júna 2025 vo ôsmich slovenských mestách - v Bratislave, Trnave, Nitre, Dunajskej Strede, Trenčíne, Žiline, Prešove a Košiciach. Šampionát privíta 16 tímov, ktoré odohrajú spolu 31 zápasov. Ide o najväčšie športové podujatie, ktoré Slovensko môže hostiť. Organizátori očakávajú, že v čase šampionátu môže Slovensko pri vypredaných štadiónoch privítať viac ako 300-tisíc fanúšikov.

V Košiciach si futbalisti zahrajú na trávniku novopostavenej Košickej futbalovej arény (KFA), ktorej 12,5-tisícová kapacita zabezpečí zaručenú atmosféru.„Myslím si, že vďaka skúsenostiam z hokejových šampionátov budeme schopní čeliť všetkým problémom, ktoré takéto podujatie so sebou prináša. Najmä naša novovybudovaná KFA sa zhostí svojho poslania a verím, že ju vypredáme na všetky hracie dni. Košičania aj návštevníci nášho mesta a regiónu sa majú na čo tešiť,“ uviedol námestník primátora mesta Košice Marcel Gibóda, pričom dodáva, že už na jeseň by sa v KFA mohla predstaviť v prípravnom zápase aj slovenská futbalová reprezentácia. 

Spolupráca s hostiteľskými mestami sa zameriava na publicitu podujatia, predaj vstupeniek a prípravu miestnej infraštruktúry vrátane mobility a bezpečnosti. Organizátori dúfajú, že šampionát prinesie do Košíc a ďalších miest nielen športový zážitok, ale aj ekonomický prínos. Prípravy sú v plnom prúde a očakáva sa, že vstupenky na podujatie budú k dispozícii už na jeseň tohto roku.

Prečítajte si viac: