Zabudnuté predmety vo vlakoch hľadajú nových majiteľov. Príďte si ich vydražiť na košickú stanicu


Foto: Zabudnuté predmety vo vlakoch hľadajú nových majiteľov. Príďte si ich vydražiť na košickú stanicu Foto: Facebook/Stanica Košice

Priestor pred Železničnou stanicou v Košiciach sa opäť raz zaplní množstvom ľudí. Nebudú to však cestujúci, ale zvedavci, ktorí si budú chcieť niečo odniesť z pripravovanej Burzy strát a nálezov. „Dražby majú svoju špecifickú klientelu. Väčšinou na týchto akciách zaznamenáme až do sto záujemcov,” priblížil Hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Dominik Drevický.

Najbližší odpredaj neprevzatých nálezov sa bude konať vo štvrtok 13. júna a prebiehať bude od 09:30 hod. pri východe z prijímacej budovy na vyvýšenom pódiu pred kvetinárstvom a potrvá približne dve hodiny.

Dražby sa konajú minimálne dvakrát ročne, a to v Košiciach a Trnave, pričom termíny závisia od počtu vecí, ktoré sa dajú vydražiť. Tentokrát bude na košickej burze k dispozícii cez sto predmetov.Ak vás zaujíma, čo všetko môžete nájsť na burze, tak sú to veci, ktoré si cestujúci bežne zabúdajú vo vlakoch ZSSK a ani po roku o ne vlastník neprejaví záujem.

Sú to najčastejšie bahoty, tašky, ruksaky, kufre, mobily či iná elektronika, nabíjačky, knižky, okuliare a dáždniky. „Medzi najkurióznejšie veci v histórii strát a nálezov patrí umelý chrup, akvárium, koberec, francúzske barly či veslo,” uviedol Dravecký.

Pre každý dražobný tovar sa stanoví vyvolávacia cena, ktorá sa vyhlási na začiatku dražby spolu s opisom a vizuálnou ukážkou predmetu. Následne prebieha samotná aukcia, počas môžu záujemcovia cenu tovaru zvyšovať. Najvyššia ponuka prirodzene vyhráva a po zaplatení tovaru si ju kupujúci prevezme. Výťažok z dražby je výnosom ZSSK. Veci, ktoré svojho majiteľa nenájdu, putujú na charitatívne účely rôznym organizáciám.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Železničná stanica Košice
Dátum: 13.06.2024 - 10:00


Prečítajte si viac: