Mladý Trebišovčan napadol muža sediaceho na lavičke. Najprv sa mu prihovoril, potom ho zbil a okradol


Foto: Mladý Trebišovčan napadol muža sediaceho na lavičke. Najprv sa mu prihovoril, potom ho zbil a okradol Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

V stredu 29. mája vo večerných hodinách v Humennom na ulici Družstevnej pristúpila k prísediacemu 55-ročnému mužovi neznáma osoba mužského pohlavia. Po krátkom rozhovore ho fyzicky napadol, udieral ho do hlavy, zvalil ho na zem a násilím mu vzal náprsnú tašku s osobnými vecami, ktorú mal muž prevesenú cez plece. 

„Polícii sa vynikajúcou prácou už pol hodinu po skutku podarilo stotožniť a vypátrať osobu podozrivú zo spáchania uvedeného trestného činu. Išlo o 25-ročného muža z Trebišova,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová.

Okresný vyšetrovateľ v Humennom tohto muža zadržal a umiestnil do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov a získaní dostatočnej dôkaznej situácie bolo 25-ročnému mužovi vznesené obvinenie zo zločinu lúpeže. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov.

Prečítajte si viac: