FOTO: Rodiny žijúce v núdzi v Oáze v Bernátovciach oslávili MDD. Program pripravili dobrovoľníci


FOTO: Rodiny žijúce v núdzi v Oáze v Bernátovciach oslávili MDD. Program pripravili dobrovoľníci
Galéria: 16 fotiek
Foto: UPJŠ v Košiciach

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach (UPJŠ) zorganizovala pre detí z rodín v núdzi program pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Celkovo 20 detí navštívili v Oáze – nádej pre nový život v Bernátovciach, kde našli tieto rodiny útočisko.

Svoj deň oslávili deti z rôznych vekových kategórií síce predčasne, program ikmm však zabezpečili študenti-dobrovoľníci z Lekárskej fakulty UPJŠ a Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach.

V rámci programu hľadali ukrytý poklad, ku ktorému sa museli prepracovať súťažením v tímoch. Počas nich museli splniť rôzne kreatívne a zábavné súťažné disciplíny. Tí najšikovnejší boli odmenení nájdeným pokladom – sladkosťami či slanými pochutinami. Okrem iného deti dostali maľovanky, farbičky, balóny a hračky.


„V spomienkach som sa vrátil do mojich detských čias. Vzhľadom na veľmi pozitívny vzťah k deťom som rád prijal úlohu korytnačky, ktorá mala pomôcť tímom pri hľadaní pokladu,“ opísal svoju skúsenosť z podujatia Matúš Bališčák, dobrovoľník a študent Lekárskej fakulty UPJŠ. 

Riaditeľ Oázy, rímskokatolícky kňaz a farár Peter Gombita povedal, že väčšinou sa sa detí pýta, ako bolo v škole, alebo aké mali známky. „Počas Dňa detí s UPJŠ sa nechali stiahnuť atmosférou aj prítomní dospelí a stali sa nachvíľu znova deťmi,“ vysvetlil, že dospelí zabudli na starosti.

UPJŠ v Košiciach týmto podujatím nadviazala na predchádzajúcu úspešnú spoluprácu v rámci veľkonočnej zbierky potravín pre rodiny žijúce v Oáze v Bernátovciach. Študenti a zamestnanci vtedy darovali nielen veľké množstvo potravín, ale aj kozmetické a hygienické produkty.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: