V novom seriáli JOJky si môžete zahrať aj vy. Filmové štúdio obsadilo takmer celé Košice


Foto: V novom seriáli JOJky si môžete zahrať aj vy. Filmové štúdio obsadilo takmer celé Košice Foto: Mesto Košice, iStock

Košice sa opäť raz stanú centrom kultúry. Do metropoly východu zamieril filmový štáb TV JOJ. Ako uviedlo mesto, ulice a námestia, vybrané interiérové a zaujímavé exteriérové miesta Košíc zaplnia na najbližšie mesiace herci a filmová technika. Krajské mesto sa tak stane dejiskom romantickej komédie, ktorá je zároveň prvým plnoformátovým televíznym seriálom z dielne Jojky. Diváci sa podľa mesta na finálny produkt môžu tešiť už v priebehu budúceho roka. 

Podľa producentky Hany Lasicovej by natáčanie v našom meste malo trvať štyri mesiace. „Často budeme točiť na Hlavnej ulici, kde sme si pripravili ‘vlastnú’ kaviareň. Herci a štáb sa však budú pohybovať v ďalších atraktívnych lokalitách, ktoré Košice ponúkajú,“ povedala dcéra legendárneho slovenského herca a satirického humoristu Milana Lasicu.

„Začíname nakrúcať hneď začiatkom júna, kým sa seriál dostane na obrazovku potrvá to najmenej rok. Kvôli intenzívnemu nakrúcaniu sme sa sem viacerí presťahovali aj s rodinami,“ dodala Lasicová.

Zdroj: Mesto Košice   Autori seriálu, primátor Jaroslav Poláček a producentka Hana Lasicová

Nakrúcanie seriálu pomôže aj mestu

Podľa primátora Košíc Jaroslava Poláčeka pomôže tento projekt aj rozvoju mesta. „Máme možnosť ukázať Košice ako nádhernú destináciu na návštevu. Navyše, významnú časť filmárskeho štábu tvoria lokálni herci a technici, čo ma veľmi teší. Verím, že scenár bude zaujímavý a naše mesto sa stane atraktívnou kulisou pre tento seriál. Ak presvedčíme kohokoľvek, aby sa po jeho vzhliadnutí prišiel do Košíc pozrieť, tak to stálo za to,“ povedal primátor. 

Mesto v spolupráci s autormi prezradilo aj prvé detaily. Príbeh seriálu sa točí okolo mladej ženy, ktorá je skôr za trest pracovne presunutá do Košíc. Počas 16-tich dielov seriálu však postupne zistí, že sa jej v našom meste veľmi dobre žije a že už odtiaľto nechce odísť. 


„Košice sú veľmi vhodné na natáčanie, sú veľmi fotogenické. Pri výbere lokácií sme sa radili aj so známym Košičanom Milanom Kolcunom, ktorý nás zasvätil do miestnej histórie,“ poznamenala Lasicová.

Zdroj: Mesto Košice

Do Košíc zavítajú hviezdy

Srdce východu sa tak môže tešiť na prítomnosť známych hviezd domácej filmovej, divadelnej a seriálovej scény. Objavia sa v ňom aj známe mená ako Hana Zagorová, Marko Igonda, Michaela Čobejová. Svoje role si však zahrajú aj známi herci z východoslovenskej divadelnej scény. Medzi inými aj zatiaľ neznámi herci  divadiel v Prešove a Rožňave. V role hlavnej hviezdy sa presadí mladá, len 21-ročná herečka Paulína Púpalová.

Zdroj: Actorsmap.cz     Pavlína Púpalová

V seriáli sa môžete ukázať aj vy!

Práve obyvatelia Košíc a okolia tak získavajú jedinečnú možnosť zahrať si v seriály, ktorý sa bude vysielať na obrazovkách po celom Slovensku. „Máme role pre detičky, rodičov, starých rodičov, aj Rómov, čiže všetky národnosti aj vekové skupiny. Registrácia na komparzné roly do seriálu. Točíme v Košiciach a okolí od Júna do konca Septembra. (...) Ďakujem a tešíme sa na Vás,“ napísala na sociálnej sieti kástingová spoločnosť. Aj vy tak môžete využiť svoju šancu a ukázať sa na televíznych obrazovkách.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: