Košická župa bude rozdávať odmeny. Vymeň auto za bicykel, zostav tím a hor sa do práce


Foto: Košická župa bude rozdávať odmeny. Vymeň auto za bicykel, zostav tím a hor sa do práce Foto: unsplash.com, Facebook/ Rasťo Trnka

Národná kampaň do práce na bicykli sa rozbehne aj v tomto roku. Výnimkou nebude ani Košický samosprávny kraj, kde sa iniciatíva rozhýbe už od 1. júna tohto roka. Zapojením sa do kampane však neprospejete len svojmu zdraviu a prírode, v tomto roku si župa pre tých najlepších pripravila aj odmeny.

Ekologickejší spôsob dopravy môžete podporiť už od pondelka. Namiesto auta sa do práce vyberte pešo, bicyklom alebo verejnou dopravou. Už od 1. júna tak odštartuje 11. ročník kampane, do ktorého máte stále čas sa prihlásiť. Registrovať na webe sa môžete aj spätne, a to rovno do 7. júna. 

„Župa ako regionálny koordinátor kampane podporuje rozvoj nemotorovej dopravy, predovšetkým cyklistickej. Preto sme sa rozhodli motivovať východniarov a Do práce na bicykli sa opäť vyberú aj zamestnanci Úradu KSK. Tento rok oceníme symbolickými darčekmi najaktívnejší tím nielen spomedzi našich úradníkov, ale aj celkovo v Košickom kraji. Verím, že východniari vymenia autá za zelenší spôsob dopravy nielen v júni, ale čoraz častejšie aj po skončení kampane,“ povedal na margo celoslovenskej kampane šéf samosprávy Rastislav Trnka.

Kto každý sa môže zúčastniť?

Ako župa vysvetlila, do súťaže sa môžu zapojiť všetci obyvatelia miest a obcí na Slovensku. Registrovať môžete 2 až 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. „Tie budú počas mesiaca jún dochádzať do zamestnania a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Minulý rok sa do kampane Do práce na bicykli zapojilo viac ako 1300 firiem a organizácií,“ spresnila samospráva.

Zdroj: dopracenabicykli.eu


Čakajú vás aj odmeny

Ministerstvo dopravy (MD) Slovenskej republiky je vyhlasovateľom súťaže, vďaka ktorej sa môžete dostať k hodnotným cenám. Celú súťaž však bude mať pod palcom občianske združenie Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica. 

„Cieľom kampane je motivovať zamestnancov, aby pri každodennom cestovaní do práce viac používali nielen bicykel, ale aj chôdzu a verejnú dopravu. Zároveň chce vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste a motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli,“ vysvetlili organizátori.

V Košickom samosprávnom kraji tak budú odmenení členovia najaktívnejšieho tímu z celého kraja, no aj tím zamestnancov Úradu Košického samosprávneho kraja, ktorý nazbiera najviac kilometrov. Celkový prehľad odmien si môžete pozrieť na webe organizátora.

Zdroj: dopracenabicykli.eu

Prečítajte si viac: