Už tento víkend prebehne 26. ročník Stražčanského jarmoku. Sprevádzať ho bude bohatý hudobný program


Foto: Už tento víkend prebehne 26. ročník Stražčanského jarmoku. Sprevádzať ho bude bohatý hudobný program Foto: Facebook/Mesto Strážske - oficiálna stránka

Už tento piatok svoje brány otvorí 26. ročník obľúbeného Stražčanského jarmoku. Ako každý rok sa uskutoční pod záštitou mesta Strážske, ktoré pre návštevníkov pripravilo bohatý kultúrny program.

V mestskom parku vystúpia interpreti z celého Slovenska, ako spevák rusínskych piesní Štefan Štec, východniarska ľudová hudba Basawell, Ľudová hudba Stana Baláža, Rene Rendy či hudobné zoskupenie Sám sebou. Vzhľadom na to, že ide o všehochuť žánrov, na svoje si prídu všetci poslucháči dobrej hudby. Členovia kapely Sám sebou svoje vystúpenie potvrdili aj na svojom oficiálnom facebookovom profile. Vypočuť si ich budete môcť v sobotu o 20:00 hod.

Chýbať nebudú ani detské vystúpenia. Materská škola, základná škola, centrum voľného času, základná umelecká škola a domov sociálnych služieb LIDWINA pripravujú program plný tanca a spevu. Už v piatok o 11:00 hod. si môžete počas slávnostného otvorenia jarmoku pozrieť vystúpenie centra voľného času a detského folklórneho súboru Stražčanik. Spoločné pásmo vystúpení všetkých inštitúcií bude prebiehať v ten istý deň popoludní od 15:00 hod.


Okrem hudobných vystúpení sa návštevníci môžu tešiť na množstvo atrakcií a stánkov s rôznymi pokrmami a tovarmi. K udalosti sa prispôsobí aj Mestský park, v rámci ktorého budú vytvorené oddychové zóny s lehátkami a dekami. O jeho úpravu sa postarali zamestnanci Mestského podniku služieb.

Vzhľadom na to, že jarmok prebieha počas Dňa detí, organizátori si naň pripravili niekoľko sprievodných podujatí.

Mesto zároveň upozorňuje záhradkárov a návštevníkov parku, že z dôvodu konania jarmoku bude príjazdová panelová cesta pre autá uzavretá, a to od štvrtka 30. mája od 06:00 hod. do nedele 2. júna do 14:00 hod.

Zdroj: Mesto Strážske - oficiálna stránka

Miesto: Mestský park v Strážskom
Dátum: 31.05.2024    01.06.2024


Prečítajte si viac: