Chcete si zašportovať a prispieť na dobrú vec? Navštívte v nedeľu podujatie Sobrance pomáhajú športom


Foto: Chcete si zašportovať a prispieť na dobrú vec? Navštívte v nedeľu podujatie Sobrance pomáhajú športom  Foto: ilustračné foto; unsplash.com/@dbrewster66

Už v nedeľu 9. júna sa v Sobranciach uskutoční podujatie, ktoré spojí šport a charitatívnu činnosť. Podujatie Sobrance pomáhajú športom sa začne o 14:30 hod., pričom celý výťažok zo vstupného a dobrovoľných príspevkov poputuje na liečbu Danky a Hanky.

U Danky Birovčákovej sa v roku 2022 vyskytla náhla bolesť hlavy, kvôli ktorej musela podstúpiť život zachraňujúci výkon. Kvôli rozsiahlemu mozgovému krvácaniu upadla do kómy, ktorá ju pripravila o reč i chôdzu, píše mesto Sobrance.

Zároveň pripájajú aj príbeh Hanky Koreňovej, ktorá v apríli 2021 upadla do bezvedomia, pričom záchranári 22 minút bojovali o jej život. Príčinou bola srdcová tachykardia a zápal srdcového svalu. V dôsledku svojej diagnózy je v bdelej kóme, s ktorou naďalej bojuje.

Nádejou pre obe dievčatá sú rehabilitácie, ktoré sú však finančne náročné. V prípade Hanky ide aj o pobyt v hyperbarickej komore, ktorý jej žiaľ neschválili. Návštevou tohto podujatia môžete prispieť k tomu, aby životy týchto žien a ich rodín boli aspoň o trochu jednoduchšie.


Mesto stanovilo vstupné na euro pre dieťa a dva eurá pre dospelých, no prispieť môžete aj viac, keďže horná výška vstupného nie je obmedzená. Podujatie sa uskutoční v areáli Základnej školy Komenského 12 v Sobranciach, pričom sa môžete tešiť na bohatý program.

Pre najmenších sú pripravené športovo-pohybové aktivity, no môžete si pozrieť aj exhibičné zápasy a prehliadku športov. Na mieste budú aj záchranári, ktorí predvedú svoje pracovné nasadenie. Previesť sa môžete aj na koňoch alebo turistickom vláčiku.

Zdroj foto: Facebook/Sobrance - mesto s chuťou vína

Prečítajte si viac: