Kapela Iconito upozorňuje na nové praktiky podvodníkov. V ich mene vystavujú faktúry za vystúpenie


Foto: Kapela Iconito upozorňuje na nové praktiky podvodníkov. V ich mene vystavujú faktúry za vystúpenie Foto: Facebook/Iconito

Členovia obľúbeného hudobného zoskupenia Iconito upozorňujú svojich kolegov a organizátorov kultúrnych podujatí na ďalšie praktiky podvodníkov. Ich obeťou sa stali aj oni, o čom sa dozvedeli počas včerajšieho rána od jednej z obcí, ktorá si objednala ich vystúpenie.

Neznámy páchateľ zaslal v mene ich spoločnosti danej obci faktúru za vystúpenie. Na prvý pohľad údaje o spoločnosti, koncerte a cene boli totožné so skutočnými, rozdiel bol len v čísle bankového účtu.

Podľa hudobníkov z Michaloviec sa páchateľ k údajom dostal pravdepodobne prostredníctvom Centrálneho registra zmlúv, v ktorom bola zverejnená aj táto objednávka. V súvislosti s tým apelujú na objednávateľov ich vystúpení, aby faktúry doručené daným spôsobom neuhrádzali. Ich originálne faktúry sa vytvárajú v inom softvéri, pričom nie sú splatné pred dátumom vystúpenia.

Rovnako upozorňujú kolegov z brandže, aby boli obozretní a vopred upozornili organizátorov na možné riziko. V prípade, že k podobnej situácii opäť dôjde, mali by ju ihneď nahlásiť príslušným orgánom.

O stanovisko sme požiadali aj samotnú kapelu. Správu budeme onedlho aktualizovať.

Prečítajte si viac: