Železničná nemocnica v Košiciach možno skončí v rukách Penty. Predaj by nemal ovplyvniť starostlivosť o pacientov


Foto: Železničná nemocnica v Košiciach možno skončí v rukách Penty. Predaj by nemal ovplyvniť starostlivosť o pacientov Foto: googlemaps.sk

V Centrálnom registri zmlúv sa objavila zmluva, z ktorej vyplýva, že košická Železničná nemocnica s poliklinikou by už viac nemala patriť Železniciam Slovenskej republiky (ŽSR). Zámer odkúpiť ju prejavila sieť nemocníc Penta Hospitals, do siete ktorej nemocnica už patrí, pričom sa hovorí o sume 11,3 milióna eur bez DPH. 

Penta Hospitals totiž uspela v súťaži na odkúpenie areálu medzi ulicami Masarykova, Svätoplukova a Kmeťova, ktorý ŽSR ponúkali na predaj ako nepotrebný majetok už od roku 2021, no kvôli vysokej cene o neho záujem nebol. Jeho súčasťou je okrem hlavnej budovy aj kompresorová či redukčná stanica, vodojem, úkryt civilnej ochrany a garáže v celkovej rozlohe viac ako 14-tisíc metrov štvorcových a prislúchajúce pozemky zaberajú okolo 10,5-tisíc štvorcových metrov.

Predaj ešte musí schváliť vláda, aby mohla byť zmluva medzi železnicami a spoločnosťou SI Real zo skupiny Penta Hospitals uzavretá. Celý tento proces by však nemal nijakým spôsobom obmedziť prevádzku nemocničných služieb.

Prečítajte si viac: