FOTO: Bližšie k aktívnemu životu. Košice opravili mnohé cyklochodníky, po ďalších sa bude jazdiť už čoskoro


FOTO: Bližšie k aktívnemu životu. Košice opravili mnohé cyklochodníky, po ďalších sa bude jazdiť už čoskoro
Galéria: 8 fotiek
Foto: kosice.sk

Mesto Košice má v pláne zlepšiť cyklistickú infraštruktúru. V súčasnosti majú cyklisti k dispozícii viac ako 37 kilometrov cyklochodníkov, pričom budúci mesiac pribudne ďalší popri zrekonštruovanej Slaneckej ceste v mestskej časti Nad jazerom.

Pripravuje sa tiež projekt výstavby cyklochodníka na Alejovej ulici, v úseku Moskovská - Toryská - Štúrova, Trieda Jána Pavla II. - Popradská či prepojenie medzi Barcou a Šebastovcami. Čoskoro by mohla pribudnúť aj cyklocestička na Keldišovej ulici v mestskej časti Krásna a plánuje sa aj dostavba cyklochodníka na Alpinku. Mesto tiež podalo žiadosť o príspevok z Plánu obnovy a odolnosti na projekt spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov v úseku Gemerská – Rastislavova ulica.

Nové cyklotrasy podporia aktívny životný štýl

Košičania sa od začiatku tohto roka tešia z nového spoločného chodníka pre chodcov a cyklistov v rekreačnej oblasti Anička. Tento 420-metrový úsek, ktorý vedie od rázcestia pri bistre pri Detskom areáli smerom k tenisovým kurtom, získal nový asfaltový povrch. Náklady dosiahli niečo vyše 89-tisíc eur, mesto preto podalo žiadosť o refundáciu nákladov z eurofondov, Plánu obnovy a odolnosti. Pri prameni Gajdovka vznikla aj parkovacia plocha pre bicykle.

Mesto plánuje pokračovať v rekonštrukcii nadväzujúceho úseku od bistra Anička k prameňu Gajdovka, čím by vznikol súvislý 1,5 kilometra dlhý chodník pre cyklistov a chodcov od mosta cez Hornád pri Ťahanovciach až po tenisové kurty na Aničke.Nový zrekonštruovaný spoločný chodník majú aj KVP-čkári. Takmer kilometer dlhý úsek popri Triede KVP medzi križovatkami Moskovská trieda a Kremnická ulica bol dokončený ešte minulý rok v auguste. Tento projekt stál vyše 322-tisíc eur, pričom väčšina nákladov bola hradená z eurofondov. Chodník bol navrhnutý tak, aby poskytoval bezbariérové prepojenie a na trase pribudli odpadkové koše, lavičky a cyklosčítač.

Vlani prešla rekonštrukciou aj spoločná trasa pre cyklistov a chodcov na Južnej triede v dĺžke 3,8 kilometra, ako aj na Hlinkovej ulici smerom na sídlisko Dargovských hrdinov a popri novej ceste medzi Perešom a Lorinčíkom. Dokončený bol aj cyklochodník na Popradskej ulici v úseku od Ipeľskej ulice po zberný dvor.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: