Zomrel legendárny saxofónista Igor Holub z Markušoviec. Obľúbený bol aj v susedných Čechách


Foto: Zomrel legendárny saxofónista Igor Holub z Markušoviec. Obľúbený bol aj v susedných Čechách Foto: YouTube/Romsky Archiv Piesni

Hudobný svet zasiahla smutná správa, pretože zomrel legendárny saxofonista Igor Holub z Markušoviec. O jeho úmrtí informoval jeho synovec Robert Holub prostredníctvom príspevku na sociálnom médiu. „Opustil si nás strýko Igor,“ napísal v príspevku.

Hudbe venoval Igor Holub dlhé roky svojho života. Svedčí o tom aj členstvo v skupine Veselá zo Spiša, v ktorej pôsobil v 90. rokoch minulého storočia. Koncertoval aj na svadbách, čo potvrdzuje komentár používateľa Jána. Hovorí, že hral na svadbe jeho rodičov. 

„Bože môj… Úprimnú sústrasť želám celej rodine. Bol to dobrý chlap a spolu sme začínali hrať. Je to veľká škoda. Nech mu je zem ľahká,“ napísal v komentári Miro. „Úprimnú sústrasť prajem. Bol to legenda,“ uviedol diskutujúci Tomáš.

Pod príspevkom synovca zosnulého saxofonistu je takmer 380 komentárov, kde mu verejnosť vyjadruje úprimnú sústrasť. Mnoho z diskutujúcich pod príspevkom pochádza z Čiech, čo len podčiarkuje fakt, že obľúbený bol aj u susedov.

Prečítajte si viac: