Zoberte deti na jazdu s rozprávkovými bytosťami. V Košiciach bude na Deň detí premávať špeciálna električka


Foto: Zoberte deti na jazdu s rozprávkovými bytosťami. V Košiciach bude na Deň detí premávať špeciálna električka Foto: Facebook/Dopravný podnik mesta Košice, a.s.

Počas sobotňajšieho Dňa detí vypraví Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) špeciálne polepenú Rozprávkovú električku. Na trase Havlíčková - Staničné námestie sa odveziete električkou Vario č. 807, a to od 13:00 hod. do 18:00 hod. podľa osobitného cestovného poriadku.

Dokopy je naplánovaných osem ciest, počas ktorých vám cestovanie spríjemni aj sladké prekvapenie. Okrem rozprávkovo ladenej električky si DPMK prichystalo aj historickú električku. Vozidlo T1 č.203 odstavia o 16:00 hod. na Hlavnej ulicu ku Historickej radnici, kde bude do 18:00 hod.

Električka bude otvorená pre širokú verejnosť, pričom v nej bude prebiehať aj sprievodný program pre deti pod vedením zamestnancov DPMK a Knižnica pre mládež mesta Košice,“ informuje dopravný podnik.

V prípade, ak by ste nestíhali, vozidlo si môžete pozrieť aj počas filmového festivalu, kedy bude eletrička vystavená ako statický exponát. 

Cestovný poriadok Rozprávkovej električky


Zdroj: Facebook/Dopravný podnik mesta Košice, a.s.

Zdroj: Facebook/Dopravný podnik mesta Košice, a.s.

Miesto: Košice
Dátum: 31.05.2024 - 17:35    01.06.2024 - 18:00Prečítajte si viac: