Zábava pre celú rodinu. V Košiciach sa už tento víkend uskutoční jedinečná vlaková šou


Foto: Zábava pre celú rodinu. V Košiciach sa už tento víkend uskutoční jedinečná vlaková šou Foto: ZSSK

Koho by už len v 21. storočí nezaujímali výdobytky techniky? Túto otázku si iste položili aj organizátori jedinečnej akcie pod názvom Rušňoparáda 2024. Už tento víkend prebehne v Košiciach jedinečná šou, v ktorej sa rodiny s deťmi, no aj milovníci vlakov a techniky môžu ponoriť do tajov vlakovej dopravy. Predstavenie modernej techniky doplnia aj o nádych histórie. „Toto očakávané podujatie je skvelou príležitosťou pre celú rodinu ponoriť sa do fascinujúceho sveta súčasnej železničnej techniky, ale aj zažiť atmosféru dávnych čias,“ uviedli slovenské železnice.

Samotná akcia prebehne v Rušňovom depe Košice už túto sobotu 25. mája od 9:00 do 16:30 a následne bude pokračovať aj v nedeľu od 10:00 do 15:00. Čakať na vás bude bohatá kolekcia historických vozidiel, motorové a ručné dreziny no aj mnoho ďalších exponátov. 

Okrem historických kúskov sa budú môcť milovníci vlakov a techniky pozrieť aj na moderné výdobytky vlakovej dopravy. „Okrem toho sa predstavia aj najmodernejšie rušne z flotily ZSSK, konkrétne 383 Vectron a 350 Gorila. Moderná elektrická jednotka ZSSK 660/661 Panter bude pre návštevníkov slúžiť ako ‘chill out’ zóna, v ktorej sa budú môcť dozvedieť o produktoch a službách železničnej spoločnosti,“ vysvetlili železnice.

Zdroj: ZSSK

So svojim programom tak nedajú vôbec vydýchnuť nadšeným historikom. V nedeľu majú pre návštevníkov podujatia pripravenú aj prehliadku desiatok historických auto-veteránov. Nebudú chýbať ani zábavné aktivity, vďaka ktorým sa ani tí najmenší návštevníci nebudú rozhodne nudiť. 

„Návštevníci sa tak môžu tešiť na nostalgické jazdy vlakom a retro autobusom po Košiciach, tvorivé dielne, ukážky policajnej, hasičskej a vojenskej techniky, simulátor prevrátenia vozidla, šmýkačku, skákacie atrakcie a hudobný program od Usmievanky,” prezradili dopravca.

Miesto: Rušňové depo Košice
Dátum: 25.05.2024 - 09:00    26.05.2024


Prečítajte si viac: