Cez most v Malej Ide opäť neprejdete, vodičom bude k dispozícii obchádzková trasa


Foto: Cez most v Malej Ide opäť neprejdete, vodičom bude k dispozícii obchádzková trasa Foto: Facebook/Košický samosprávny kraj

Košický samosprávny kraj pokračuje v prácach na moste v obci Malá Ida v košickom okrese. Do pozornosti preto dáva úplnú uzávierku mosta M7748 na ceste druhej triedy, ktorá ním prechádza. K obmedzeniu dôjde v pondelok 27. mája v čase od 08:00 do 14:00 hod., kedy sa mostom nebude dať prejsť kvôli stavebným prácam.

Vodiči preto musia využiť obchádzkovú trasu, ktorá bude obojsmerná. Osobná a autobusová doprava bude vedená po obecných cestách v dĺžke približne 300 metrov, čo si nevyžiada výrazné zdržanie. Podstatne väčšie obmedzenia sa dotknú nákladnej dopravy, ktorej vodiči musia prejsť navyše až 54 kilometrov, ak sa chcú dostať do tejto obce.

„Pre nákladnú dopravu bude premávka z cesty II/548 presmerovaná na obchádzku, ktorá povedie do Košíc, miestna časť Pereš a odtiaľ po ceste I/16 cez Šacu a Čečejovce do Moldavy nad Bodvou. Ďalej povedie po ceste II/550 do Jasova a následne po ceste II/548 cez Rudník, Nováčany a Hodkovce do Malej Idy,” uviedol kraj.

Prečítajte si viac: