Pätnásťročnému chlapcovi z Rožňavy sa párty stala osudnou. Na škole už visí smútočná vlajka


Foto: Pätnásťročnému chlapcovi z Rožňavy sa párty stala osudnou. Na škole už visí smútočná vlajka Foto: TV Joj

Východným Slovenskom otriasla smutná správa o úmrtí len 15-ročného chlapca, ktorý sa po párty už neprebral. Patria mladých ľudí sa mala zabávať v meste Rožňava, pričom terčom ich zábavy bol aj ich kamarát, ktorého si fotili na sociálne siete v čase, keď už bol po smrti. Polícia aktuálne vyšetruje okolnosti úmrtia mladého chlapca, príčinu jeho smrti a tiež to, prečo mu nikto nepodal prvú pomoc či nezavolal rýchlu zdravotnú pomoc skôr.

Podľa informácií televíze JOJ nemal na pátry chýbať alkohol ani iné omamné látky, pričom kamaráti zosnulého Miroslava uviedli, že sa mal on sám predávkovať. Polícia pracuje aj s touto verziou, konkrétne odpovede však prinesie až toxikológia.


Chlapec bol študentom prvého ročníka na miestnej obchodnej akadémii, kde už visí smútočná vlajka. „Informácia o úmrtí študenta nás hlboko zasiahla. Je nám ľúto každého mladého vyhasnutého života. Rodičom a pozostalým vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť,” uviedla hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja Kataríny Strojnej pre televíziu. Škola sa k prípadu vyjadriť nechcela, avšak jej žiaci obdržali pokyny, aby sa k prípadu nevyjadrovali a tiež nezverejňovali žiadne fotografie.

Rovnako tak aj polícia apeluje na rodičov, aby občas skontrolovali svoje deti, aký obsah šíria na sociálnych sieťach a či nebádajú nejaké výrazné zmeny v ich správaní.

Prečítajte si viac: