Návštevníci Spievajúcej fontány sú neohľaduplní, vstupujú do nej aj napriek zákazu


Foto: Návštevníci Spievajúcej fontány sú neohľaduplní, vstupujú do nej aj napriek zákazu Foto: redakcia

Najväčší klenot Hlavnej ulice v Košiciach - Spievajúca fontána, sa len prednedávnom opäť prebrala k životu po dlhotrvajúcich rekonštrukčných prácach. Najobľúbenejšia atrakcia mesta prechádzala obnovou od februára 2023, odkedy bola pre verejnosť úplne zatvorená. Čakanie sa pravdepodobne oplatilo, lebo po novom fontána dosponuje stovkami trysiek, svetiel a čerpadiel, ktoré prinesú ohromujúce vodné predstavenie.

Jej nové svetelné i hudobné prvky sú však lákadlom pre mnohých návštevníkov, niektorí asi nevedia, čo od rozkoše. Zamestnanci Správy mestskej zelene v Košiciach si všímajú čoraz viac nedisciplinovaných návštevníkov, ktorí vstupuju do telesa fontány aj napriek tomu, že je to zakázané.

„Spievajúca fontána je po rekonštrukcii ovládaná automaticky a v niektorých momentoch dochádza k jej stíšeniu, alebo vypnutiu kvôli počasiu či zvonkohre, čo ale neznamená, že sa nemôže kedykoľvek znova zapnúť,” vysvetľujú.

Aby nedošlo k žiadnym zraneniam či poškodeniu technologického vybavenia fontány, žiadajú verejnosť, aby do nej nevstupovali, ani ju nijak inak nepoškodzovali.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: