FOTO: Prípravy na letnú sezónu sú v plnom prúde. Kedy sa otvoria košické kúpaliská?


FOTO: Prípravy na letnú sezónu sú v plnom prúde. Kedy sa otvoria košické kúpaliská?
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Prípravy na letnú sezónu sú na košických kúpaliskách v plnom prúde. Mestský podnik Tepelné hospodárstvo (TEHO) s nimi začína už koncom marca, aby sa zabezpečila kontrola a údržba celého areálu. Okrem údržby šatní, spŕch a toaliet sa venujú aj úpravám vonkajšieho areálu vrátane trávnikov a zelene. Zároveň prebieha čistenie všetkých rozvodov a bazénových telies, aby bola voda v bazénoch čistá a bezpečná na kúpanie. Táto procedúra zahŕňa aj odber vzoriek Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ).

„Popritom samozrejme sa musíme venovať aj ďalším činnostiam v rámci prípravy ako je zabezpečenie potrebných režijných materiálov na prevádzku, chémie na úpravu vody, zazmluvneniu sezónnych pracovníkov, príprave bufetov a ich obsadenie prevádzkovateľmi a podobne,” ozrejmil Štefan Ferencz, námestník riaditeľa pre ekonomiku z TEHO.


Letné kúpaliská sú obľúbeným miestom na oddych počas horúcich dní, čoho dôkazom je aj vysoký záujem verejnosti. V minulom roku ich navštívilo približne 54-tisíc ľudí a hoci je toto číslo menšie ako dlhodobý priemer, nič to nemení na tom, že po službách, ktoré ponúka mesto Košice, je stále dopyt.

Hoci pripravovaných noviniek nie je veľa, prilákať verejnosť by mohlo nové ležovisko a relaxačná zóna s kapacitou až 70 ležadiel. Táto kaskádovitá drevená terasa sa nachádza na streche objektu, pod ktorým sú umiestnené sprchy, šatne a toalety. Terasa je orientovaná na juhozápad, čo poskytne ideálne podmienky na celodenné slnenie.


Galéria: 6 fotiek

Nedočkaví plavci by sa mohli kúpať pod holým nebom už začiatkom nasledujúceho mesiaca. Ako prvý bude totiž sprístupnený vodnopólový bazén na kúpalisku Červená Hviezda, ktorý je v prevádzke celoročne, aktuálne však zastrešenom stave. „Nafukovačku by sme chceli zložiť v priebehu prvého júnového týždňa tak, aby bol bazén v otvorenom stave dostupný verejnosti už počas víkendu od 8. júna,” priblížil Ferencz.

Nasledovať bude kúpalisko na Rumanovej, ktoré sa plánuje otvoriť 15. júna a ako posledné príde na rad kúpalisko Červená Hviezda, a to najneskôr 29. júna. Samozrejme, všetko to závisí najmä od počasia.

Otváracie hodiny zostanú nezmenené, čo znamená, že obe kúpaliská budú verejnosti prístupné denne od 9:00 do 19:00 hod. Na Rumanovej bude počas júla a augusta umožnené aj ranné plávanie, a to počas pracovných dní od 7:45 hod. Do konca júna bude pre plavcov k dispozícii vodnopólový bazén na ČH-čku od 6:00 hod. počas týždňa a od 10:00 hod. cez víkendy. V júni bude kúpalisko Rumanova otvorené počas pracovných dní od 12:00 hod.


Kúpalisko RumanovaKúpalisko Červená Hviezda
Detský denný6 eur6,50 eur
Detský zľavnený po 15:00 hod.4,50 eur5,20 eur
Deti do 140 centimetrov/4 rokovZdarma-
Dospelý denný8 eur9 eur
Dospelý zľavnený po 15:00 hod. 6,50 eur7 eur
Dôchodca, ZŤP5 eur5,80 eur
Študent6,50 eur7 eur
Rodinné vstupné 2+224 eur26 eur
Rodinné vstupné 2+120 eur22 eur
Plávanie ranné (1 vstup)3,50 eur-
Plávanie ranné (10 vstupov)31,50 eur-
Viac informácií ohľadom ponúkaných služieb sa dočítate TU a TU.

 Prečítajte si viac: