Košický taxikár sa zrazil s maďarským vodičom. Večer pred jazdou si dal pivo aj pálenku


Foto: Košický taxikár sa zrazil s maďarským vodičom. Večer pred jazdou si dal pivo aj pálenku Foto: ilustračné/freepik.com/mrsiraphol

Počas predošlého víkendu došlo na Rastislavovej ulici v Košiciach pred križovatkou s Južnou triedou k dopravnej nehode, pri ktorej sa zrazili vozidlá Škoda Fabia a Fiat Multipla. V prípade však úradoval alkohol. Informáciu o nehode priniesol denník Korzár.

Pri incidente nedošlo k žiadnym zraneniam, avšak jeden z vodičov bol obmedzený na slobode a umiestnený do cely policajného zastenia kvôli pozitívnej dychovej skúške. Tá ukázala prvýkrát 1,46 promile, opakovaná skúška mala klesajúcu tendenciu. Maďarský šofér Fiatu mal výsledok negatívny.

Podľa informácií denníka išlo o 58-ročného taxikára, voči ktorému bolo vznesené obvinenie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V utorok 21. mája popoludní bol tento muž predvedený pred mestský súd, kde sa priznal, že vypil trocha piva a pálenky, no ráno si myslel, že už je triezvy. Svoje konanie pred súdom oľutoval, za čo mu bol vymeraný peňažný trest vo výške 1 200 eur a dostal tiež 20-mesačný zákaz šoférovania. Košičan bol následne prepustený na slobodu.

Prečítajte si viac: