Alkohol, jazda bez pásov či vysoká rýchlosť. Policajti si zobrali na mušku autobusárov i kamionistov v Košickom kraji


Foto: Alkohol, jazda bez pásov či vysoká rýchlosť. Policajti si zobrali na mušku autobusárov i kamionistov v Košickom kraji Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Cesty Košického kraja sú stále plné nezodpovedných vodičov. Aj práve preto krajskí dopravní policajti nezaháľajú a dennodenne kontrolujú účastníkov cestnej premávky. Rovnako tomu bolo aj počas minulého týždňa, kedy svoju pozornosť upriamili predovšetkým na vodičov autobusov a nákladných vozidiel.

V rmci dopravno-preventívnej akcie organizácie Roadpol „Truck and bus“ podrobili kontrole 110 autobusov a 552 nákladných vozidiel. Každý vodič musel podstúpiť dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu. Pozitívny výsledok bol v dvoch prípadoch u vodičov nákladného vozidla.Mimo toho mali šoféri na rováši dokopy viac ako 50 priestupov. Mnohí z nich nepoužívali počas jazdy bezpečnostné pásy, niektorí mali ťažkú nohu a nedokázali udržať maximálnu povolenú rýchlosť, iní zas jazdili s vozidlom, ktorého technický stav nebol uspokojivý.Prečítajte si viac: