FOTO: V Košiciach nájde prácu až 200 ľudí. Spoločnosť MinebeaMitsumi otvorila nové vývojové centrum


FOTO: V Košiciach nájde prácu až 200 ľudí. Spoločnosť MinebeaMitsumi otvorila nové vývojové centrum
Galéria: 15 fotiek
Foto: Facebook/Rasťo TRNKA

Spoločnosť MinebeaMitsumi, ktorá sídli neďaleko košického letiska, rozširuje svoje výskumné i personálne kapacity. Svoj závod otvorila ešte v roku 2018, kedy tu nabehlo približne 30 zamestnancov. V utorok 21. mája však slávnostne otvorila svoje nové vývojové centrum, ktoré má významne prispieť k rozšíreniu ich výrobného programu. 

Tento krok podporí vývoj nových produktov, aplikácií či elektromotorčekov pre priemyselné využitie v automobilovej sfére. V novootvorenom centre tak môže nájsť pracovné miesto až dvesto ľudí, pričom aktuálne tu pracuje okolo 50 kvalifikovaných inžinierov.

„Nové R&D centrum sa bude špecializovať na vývoj priemyselných a automobilových riešení či návrh a testovanie softvéru, čím sa diverzifikuje a obohatí výrobné zameranie existujúcich závodov firmy v Košiciach,” ozrejmilo mesto Košice.

Otvorenie tejto budovy pre výskum a vývoj je podľa predsedu Košického samosprávneho kraja Rastislava Trnku dôležitým míľnikom nielen pre spoločnosť, ale aj pre Košický kraj. „Náš kraj nie je iba montážnou dielňou, ale má omnoho vyšší potenciál,” uviedol Trnka. Rovnaký názor zdieľa aj viceprimátor mesta Košice Marcel Gibóda, ktorý zdôraznil, že dlhodobým cieľom vedenia mesta je spraviť z Košíc technologického lídra na Slovensku, kde nájdu uplatnenie vysokokvalifikovaní obyvatelia.

Nové zariadenie sa má stať centrom technologického pokroku, kde sa bude zintenzívňovať spolupráca s Technickou univerzitou v Košiciach a ďalšími vzdelávacími inštitúciami, čím sa vytvorí živý ekosystém výmeny znalostí a technickej zdatnosti. Rovnako tak má spoločnosť záujem o zapojenie sa do systému duálneho vzdelávania, čo umožní študentom získať pracovné skúsenosti priamo počas štúdia.Prečítajte si viac: