Mnohí prídu o prácu. Známa firma v Michalovciach zatvára svoje brány po tridsiatich rokoch


Foto: Mnohí prídu o prácu. Známa firma v Michalovciach zatvára svoje brány po tridsiatich rokoch Foto: yazaki-wts.sk

V Michalovciach končí firma, ktorá vo svojich najlepších časoch zamestnávala vyše 3-tisíc ľudí. Spoločnosť Yazaki oznámila, že v ich miestnom závode definitívne zastaví výrobu. Tento závod, kde sa vyrábali káblové zväzky do luxusných áut, fungoval takmer tridsať rokov. Po dlhých desaťročiach, počas ktorých tu ľudia pracovali aj viac ako dvadsať rokov, prichádza smutný koniec. Informáciu priniesli noviny televízie Markíza.

Výrobná hala vo veľkosti 35-tisíc metrov štvorcových sa začala stavať v roku 2007, čo si vyžiadalo vyše 500 miliónov slovenských korún, napísal denník SME pred rokmi. Najúspešnejšie obdobie firma zaznamenala práve v prvom roku svojho pôsobenia, kedy tu pracovalo aj najviac ľudí. Postupne však prišli problémy so zákazkami, čo viedlo k nutnosti prepúšťať zamestnancov. Momentálne ukončenie prevádzky postihne 207 zamestnancov, ktorých počet bude znižovaný postupne v niekoľkých vlnách.

Výroba by však mala potrvať ešte do polovice ďalšieho roka. Pre mnohých obyvateľov Michaloviec, ktorí tu našli stabilnú prácu, je to však veľká strata a neistota do budúcnosti.

Spoločnosť Yazaki Corporation je svetovým lídrom vo vývoji a výrobe automobilových energetických a dátových riešení, ktorá neustále vyvíja nové elektronické technológie pre automobily. Závody má až v 45 krajinách po celom svete, kde si prácu našlo okolo 250-tisíc zamestnancov.

Prečítajte si viac: