FOTO: Po nehode sa autobus prevrátil a uväznil cestujúcich. Nezvyčajné cvičenie na Zemplíne preverilo záchranné zložky


FOTO: Po nehode sa autobus prevrátil a uväznil cestujúcich. Nezvyčajné cvičenie na Zemplíne preverilo záchranné zložky
Galéria: 4 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Utorkové ráno si vyžiadlo okamžitý zásah všetkých záchranných zložiek, kvôli dopravnej nehode pred obcou Zemplínska Teplica, pri ktorej mala prísť o život jedna osoba a niekoľko ďalších sa malo zraniť. Ako však informuje košická polícia, nič z toho sa reálne nestalo.

„Podľa dostupných informácií malo osobné motorové vozidlo prejsť z neznámych príčin do protismeru, kde sa čelne zrazilo s protiidúcim autobusom. Vodič autobusu už aj napriek snahe nedokázal zrážke zabrániť, navyše, počas prudkých uhýbacích manévrov vyšiel s autobusom na nespevnenú časť cesty a prevrátil sa na pravú stranu,” ozrejmila okolnosti zinscenovanej nehody polícia.

Na mieste nehody boli prítomné všetky záchranné zložky. Tie sa snažili z autobusu zachrániť uväznených pasažierov - seniorov, deti, tehotné mamičky, iní zas poskytovali okamžitú prvú pomoc. Dopravu počas dokumentovania dopravnej nehody na mieste regulovali a odkláňali policajti, a zároveň zamedzili vstupu nepovolaným osobám do blízkosti havarovaných vozidiel. Všetko to však nadväzovalo na cvičenie, ktoré malo preveriť spoluprácu operačných stredísk a zložiek integrovaného záchranného systému.

„Je nevyhnutné, aby na mieste akejkoľvek dopravnej nehody postupovali záchranné zložky koordinovane, vo vzájomnej súčinnosti a spolupráci. Aj to bolo jedným z cieľov dnešného cvičenia - precvičiť si akcieschopnosť a preveriť pripravenosť, prenos informácií a spôsob komunikácie medzi jednotlivými zložkami, ktoré sa spolupodieľajú na odstraňovaní následkov takejto udalosti, pri ktorej je účastníkmi väčšie množstvo osôb,” ozrejmila polícia svoj zámer.Prečítajte si viac: