FOTO: Žlto-modré more na Hlavnej ulici: Štvorylku si zatancovali študenti i seniori, rekord však nepadol


FOTO: Žlto-modré more na Hlavnej ulici: Štvorylku si zatancovali študenti i seniori, rekord však nepadol
Galéria: 17 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Hlavnú ulicu v Košiciach dnes na pravé poludnie roztancovalo takmer 2,5-tisíc tanečníkov. Tí sa zapojili do medzinárodného projektu European Quadrille Dance Festival a za rytmu známej melódie odstancovali štvorylku, ktorú nacvičovali niekoľko týždňov.

Žiaci základných a stredných škôl boli zahalení do modro-žltých farieb, ktoré mali reprezentovať mesto Košice. Najviac žiakov prišlo zo Základnej školy Družicová 4, a to konkrétne 232. V tesnom závese bola Základná škola Kežmarská 30 a Základná škola, Námestie Laca Novomeského 2. Spolu tak tancovalo presne 2 468 tanečníkov, čím sa nepodarilo zlomiť rekord z roku 2012, kedy si v srdci Košíc zatancoval rekordný počet, a to 7 948 žiakov.

Do tanca sa však zapojili aj staršie ročníky, a tak nechýbali ani seniori. Okrem Košíc sa tancovalo aj v ďalších troch mestách - vo Svidníku, Zvolene a Sliači. „EQDF je celoeurópsky projekt hromadného tancovania štvorylky, ktorého cieľom je prekonanie Guinnessovho rekordu v synchronizovanom tanci. Košice boli takmer každý rok najlepšie v Európe v počte tancujúcic,” priblížilo mesto.Prečítajte si viac: