FOTO: Bezpečnejšie, viditeľnejšie a šetrnejšie. Košice testujú nový povrch na priechodoch pre chodcov


FOTO: Bezpečnejšie, viditeľnejšie a šetrnejšie. Košice testujú nový povrch na priechodoch pre chodcov
Galéria: 8 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Košice idú po vzore Nemecka, Francúzska či Belgicka. Spustili totiž inovatívny pilotný projekt na vylepšenie vodorovného dopravného značenia v meste s použitím cestnej pásky Stamark. Tento nový materiál, ktorý zamestnanci Bytového podniku Košice aplikovali na troch priechodoch pre chodcov na Bačíkovej a Továrenskej ulici, je navrhnutý tak, aby zvýšil odolnosť proti opotrebovaniu a zlepšil viditeľnosť. 

Testovanie týchto pások počas letných mesiacov umožní mestu zhodnotiť ich funkčnosť a odolnosť v reálnych prevádzkových podmienkach. Na základe výsledkov mesto zistí, či má plánovať ďalšiu aplikáciu týchto pások na jeseň, keďže by sa určite zišli aj na frekventovaných úsekoch v centre mesta. 

Cestné pásky majú zlepšiť bezpečnosť účastníkov premávky a tiež znížiť náklady na obnovu vodorovných dopravných značení. Tieto pásky majú šesťnásobne dlhšiu životnosť a výrazne lepšiu odrazivosť.

„Zachovávajú si stály nočný a denný jas, vysokú odrazivosť a odolnosť proti šmyku aj v zlých poveternostných podmienkach. Páska použitá na priechodoch pre chodcov má vzorovaný povrch, ktorý ešte dodatočne zvyšuje viditeľnosť a odrazivosť aj v nočných hodinách a v mokrých podmienkach,” vysvetlilo mesto.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: