Maturantom sa začala skúška dospelosti. V okolí škôl možno vidieť zvýšený pohyb policajtov


Foto: Maturantom sa začala skúška dospelosti. V okolí škôl možno vidieť zvýšený pohyb policajtov Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, canva.com

Na viacerých stredných školách dnes hluk vystriedala nervozita a ticho. Študenti maturitného ročníka v nasledujúcich dňoch absolvujú internú časť maturitnej skúšky. Ústna forma maturít sa na jednotlivých stredných školách uskutoční od pondelka 20. mája do piatka 7. júna. V prípade, ak im ústna časť nevyjde, opravný termín bude v septembri alebo vo februári budúceho školského roka. Na opravný termín sa môžu žiaci prihlásiť do 28. júna.

Viac ako 41-tisíc študentov s pripnutou zelenou stužkou ešte v marci absolvovalo písomnú časť maturitnej skúšky. Tá pozostávala z testu a slohovej práce zo slovenského jazyka a literatúry, vybraného cudzieho jazyka a vyše 5-tisíc študentov absolvovalo test z matematiky. Písomne maturovali aj žiaci zo škôl národnostných menšín, ktorí absolvovali skúšku zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry.

Na bezpečný priebeh maturít dohliada polícia

V súvislosti s predchádzajúcimi udalosťami na školách, polícia momentálne dohliada na pokojný priebeh maturitných skúšok. V okolí stredných škôl zvýšila hliadkovú činnosť. „Na bezpečnosť škôl a pokojný priebeh maturitných skúšok je polícia pripravená, aby sa maturanti mohli sústrediť len na svoje odpovede. Polícia pokračuje v bezpečnostných opatreniach aj v súvislosti s ochranou škôl,“ informovala polícia na sociálnej sieti.

„Na ich bezpečnosť budú dohliadať ako policajti v uniformách, tak aj v civilnom oblečení. Konkrétne služba poriadkovej, dopravnej polície a aj služba kriminálnej polície,“ uviedli z polície. Maturantom zároveň popriali úspešné záverečné skúšky v domnienke, že mnohí z nich sa rozhodnú v budúcnosti pre prácu policajta.

 

Prečítajte si viac: