Nefunkčné spotrebiče, staré koberce či nábytok. Čo s nimi? V Michalovciach vám odpad odvezie taxík


Foto: Nefunkčné spotrebiče, staré koberce či nábytok. Čo s nimi? V Michalovciach vám odpad odvezie taxík Foto: Facebook/TAZSMI-Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce

V mnohých prípadoch končia tam, kde by nemali, v lepšom prípade sa posúvajú ďalej do iných domácností. Ideálne by však bolo, ak by v prípade ich nevyhovujúceho stavu skončili na zbernom dvore. Problém však prichádza vtedy, keď ich tam nemáme ako dopraviť.

Aby bolo odstraňovanie objemného odpadu jednoduchšie a občania ho neumiestňovali na kontajnerové stojiská, čo sa mimochodom trestá pokutou, mesto Michalovce prinieslo svojim občanom riešenie. Zriadili takzvaný Odpad Taxi. Ten je určený pre miestnych, ktorí potrebujú pomôcť s odvozom starého nábytku, postelí, kobercov, stolov, matrací, ganriží či objemných elektrospotrebičov na zberný dvor.

Mesto však dáva do pozornosti, že služba nie je určená na odvoz stavebného odpadu, trávy, nebezpečného odpadu či triedených zložiek odpadu. Maximálny objem odpadu je limitovaný váhou 400 kilogramov a rozmerom 3 metre kubické.


Cena za službu:

  • preprava odpadu do 1 metra kubického - 15 eur,
  • preprava odpadu nad 1 meter kubický - 25 eur,
  • príplatok za výnos odpadu z poschodia - 3 eurá/1 poschodie.

V cene máte zahrnutú dopravu, nákladku spred budovy či dvora a tiež vykládku. Je potrebné uhradiť ju vopred alebo vodičovi pri nákladke odpadu, pričom miesto naloženia musí byť na dostupnom mieste.

Zároveň je táto služba k dispozícii len jeden deň v týždni, a to každý piatok, preto je potrebné si ju vopred zarezervovať na čísle 056/640 38 41 alebo mailom na stafurova@tazsmi.sk, kde uvediete osobné údaje, miesto náklady a popis odpadu, ktorý chcete previezť.

Zdroj: Facebook/TAZSMI-Technické a záhradnícke služby mesta Michalovce

Prečítajte si viac: