Polícia opakovane riešila cestného piráta. Najprv zaplatil pokutu, neskôr prišiel o vodičák


Foto: Polícia opakovane riešila cestného piráta. Najprv zaplatil pokutu, neskôr prišiel o  vodičák Foto: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Polícia Košického kraja na sociálnom médiu upozornila na vodiča, ktorý opakovane porušil pravidlá cestnej premávky. V oboch prípadoch porušil maximálnu povolenú rýchlosť. Ten prvý sa odohral v piatok 10. mája, keď išiel z Michaloviec do rekreačnej oblasti Biela hora. 

„Sila jeho nohy bola teda poriadna, pretože rýchlosť, ktorú mu policajti v tomto úseku namerali, bola 160 kilometrov za hodinu. Sedemstoeurovú pokutu vodič vyplatil v hotovosti na mieste,“ objasnila polícia na sociálnom médiu.

Len dva dni na to, teda v nedeľu 12. mája, mali s ním opäť dočinenia. Aj v tomto prípade viedol rovnaké auto, tentokrát však zo Zalužíc do rekreačnej oblasti Lúčky. Podarilo sa mu prekonať jeho predchádzajúci rekord, keďže mu namerali rýchlosť až 172 kilometrov za hodinu.

Týmto priestupkom sa však skončila jeho kariéra cestného piráta, keďže ako uvádza polícia, jeho peňaženka zívala prázdnotou. Michalovskí dopravní policajti mu z dôvodu neschopnosti zaplatiť pokutu zobrali vodičský preukaz. O jeho ďalšom osude rozhodne správny orgán.

Prečítajte si viac: