Oslavy Dňa detí štartujú v celom Košickom kraji. Kam sa s deťmi vybrať?


Foto: Oslavy Dňa detí štartujú v celom Košickom kraji. Kam sa s deťmi vybrať? Foto: Facebook/Kasárne/Kulturpark

Po roku tu máme opäť najväčší sviatok všetkých detí. Prvý jún je deň, na ktorý naši najmenší nedočkavo čakajú s vedomím, že niečo zábavné zažijú, prípadne obdržia nejaký darček od rodičov. Ruku na srdce, niektorí z nás to očakávajú, hoci už destské časy majú dávno za sebou.

Ak ste rodič a rozmýšľate, kam svoje deti zobrať, prinášame niekoľko tipov s pestrým zábavným a kultúrnym programom počas tohto víkendu.

Košice

Kasérne/Kulturpark (1. jún)

Mesto Košice v spolupráci s Úradom komisára pre deti a UNICEF pozýva v sobotu všetky deti do Kulturparku. Od 13:00 do 18:00 hod. nebudú vedieť, čo skôr. Okrem kultúrneho programu plného tanca a spevu ich čaká virtuálna realita, penová šou, zážitkové čítanie, tomabola či diskošou s Ujom Ľubom.

Zdroj: Facebook/Košice - Mesto Košice

Sídlisko KVP (1. jún)

Drocárov park v sobotu ožije smiechom a zábavou. Od 12:00 do 17:00 hod. budú k dispozícii sprevodné aktivity v podobe maľovania na tvár, skákacích hradov, šľapacích autíčok či modelovania balónov. Na návštevu prídu aj maskoti Tárajko a Popletajca či Strýko Baltazár.

Zdroj: Facebook/Mestská časť Košice - Sídlisko KVP

Juh (1. jún)

Aquazorbing, nafukovacie atrakcie, balóny, maskoti či maľovanie na tvár. Ak sa už teraz neviete dočkať, príďte v sobotu 1. jún do Športovo-zábavného areálu na Alejovej. Vstupné pre deti je jedno euro a program sa bude konať od 09:00 do 20:00 hod.

Zdroj: Facebook/Košickí Južania

Staré Mesto (1. jún)

Staromestská super detská párty štartuje v sobotu o 10:00 hod. v parku medzi ulicami Kuzmányho a Kapitána Nálepku. Počas dňa tu vystúpi detská kapela malinyJam, príde aj kúzelník Gabi, čarovný koráb Nautilus a všetko to ukončí obrovská diskotéka.

Zdroj: Facebook/MČ Košice-Staré Mesto-oficiálna stránka

Západ (1. jún)

Štvorhodinový program bude v sobotu pripravený aj na Terase. Od 09:00 do 12:00 hod. tu decká stretnú Uja Ľuba či Tomáša Buranovského, celý čas tu budú prítomné zvieratká zo Živej farmy a previezť sa budete môcť na poníkovi či vojenskom Gazíku. Okrem športu a zábavy sa potešia aj chuťové poháriky, podávať sa totiž bude krémová polievočka v jedlom chlebovom kelímku.

Zdroj: Facebook/Košice Západ Terasa

Nad Jazerom (1. jún)

V rekreačnej lokalite Jazero to aj tento rok ožije detských smiechom. Oslavy Dňa detí budú trvať od 14:00 do 18:00 hod. Počas tohto času sa usídlia na Jazere skákacie hrady, tvorivé dielne a svoju prácu ukážu aj hasiši, policajti či záchranári. A čo viac, zajazdiť si môžete aj na poníkoch.

Zdroj: Facebook/Mestská časť Košice - Nad jazerom

Krásna (1. jún)


Mestská časť Krásna takisto nezabúda na deti. Na školskom ihrisku budú od 15:00 hod. k dispozícii športové súťaže, maľovanie na tvár a ďalšie aktivity. Pre deti je pripravené aj sladké prekvapenie.

Zdroj: Facebook/Mestská časť Košice - Krásna

Národné divadlo Košice (1. - 2. jún)

Kto má bližšie ku kultúre, ten by si nemal nechať ujsť víkendové premiéry dvoch nových inscenácií pre detského diváka, a to balet Malý princ a činohra O Paľovi, čo sa čerta nebál. V rámci sobotňajšieho špeciálneho programu nebudú v divadle chýbať tvorivé dielne, výstava kostýmov či koncertná verzia nového operného projektu Orchestríček.

Zdroj: Facebook/Národné divadlo Košice

Gelnica (1. jún)

Sviatok všetkých detí v Gelnici zastrešuje podujatie s názvom Jašiáda. Bohatý program bude na deti čakať na Zimnom štadióne v čase od 11:00 do 17:00 hod. Deti zaplatia pri vstupe 3 eurá, dospelá osoba má vstup zadarmo.
Zdroj: Facebook/Gelnica - oficiálna stránka mesta

Zoologická záhrada Košice (2. jún)

V nedeľu od 09:00 hod. ráno sa brány ZOO otvoria pre tých najmenších. Pripravenú budú prezentačné stánky, maľovanie na tvár, rozprávkov automat divadla Haliganda, sokoliarske vystúpenie a jedinečným zážitkom bude krt medvieďatka.

Zdroj: Facebook/Košice - Mesto Košice

Michalovce (2. jún)

Nielen Košice, ale aj Michalovčania myslia na najmenších. V parku Kerta sa bude prelínať šport s kultúrou, a tak je to skvelá príležitosť obohatiť svoju fyzickú aj duševnú stránku. Oslavy sa začnú charitatívnym behom a po ňom ukážu svoj talent zvieratká, šikovné maskérky či divadelníci.

Zdroj: Facebook/Michalovce - srdce Zemplína

Dargovských hrdinov (2. jún)

Kto nemal čas v sobotu, ten môže prísť v nedeľu do parku pre penzone Fontána pri obchodnom stredisku Ondava. Zábavný program vypukne o 15:00 hod. Na Furču zavíta Ujo Ľubo, parkourová akadémia Skill Lab, policajti a svoj talent ukážu miestne deti. Chýbať nebudú skákacie atrakcie, maskoti, tvorivé dielne a maľovanie na tvár.

Zdroj: Facebook/Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov

Luník IX (3. jún)

Sviatok všetkých detí môžete osláviť v športovom duchu aj na malom futbalovom ihrisku vedľa Základnej školy Ľudmily Podjavorinskej na sídlisku Luník IX. Od 09:00 hod. budú pripravené rôzne súťaže, hudobné vystúpenia či občerstvenie pre všetky deti.


Zdroj: Facebook/Lunik IX - Košice

Miesto: -
Dátum: 01.06.2024    03.06.2024


Prečítajte si viac: