FOTO: Šport nie je len pre mladú krv. Takmer 200 košických seniorov si zmeralo sily na letnej olympiáde


FOTO: Šport nie je len pre mladú krv. Takmer 200 košických seniorov si zmeralo sily na letnej olympiáde
Galéria: 30 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Koncom minulého týždňa sa konal 10. ročník Letnej olympiády seniorov mesta Košice, ktorá sa uskutočnila v športovo-zábavnom areáli na Alejovej. Podujatie organizované Radou seniorov mesta Košice s podporou primátora mesta Jaroslava Polačeka a v spolupráci s Mestskou časťou Košice - Juh privítalo 184 účastníkov zo 22 klubov pochádzajúcich z 16 mestských častí.

Atmosféra na olympiáde bola živá a plná energie, pričom seniori demonštrovali, že šport je aktivita vhodná pre všetky vekové kategórie. Súťažiaci nezaváhali ukázať svoju vitalitu a športové nadšenie, čím sa môžu stať inšpiráciou pre všetky generácie. Táto udalosť zdôraznila, že aktívny životný štýl je dôležitý bez ohľadu na vek.


Organizátori podujatia ocenili skvelé výkony všetkých súťažiacich a poďakovali za vytvorenie pozitívnej a podnecujúcej atmosféry. Tento ročník bol mimoriadny nielen vďaka jubilejnému charakteru, ale aj vďaka účasti a energii, ktorú seniori priniesli na ihrisko.

Letná olympiáda seniorov sa ukázala ako úspešná príležitosť pre seniorov z Košíc, aby spoločne súťažili, stretli sa s priateľmi a ukázali, že vek je skutočne len číslo. Táto akcia zároveň prispieva k podpore zdravého životného štýlu medzi seniormi, zvyšuje ich fyzickú aktivitu a podporuje sociálne interakcie.Prečítajte si viac: