VIDEO: Prichytení pri čine! Neporiadok v Šaci majú na starosti okrídlení „pomocníci“


Foto: VIDEO: Prichytení pri čine! Neporiadok v Šaci majú na starosti okrídlení „pomocníci“ Foto: Facebook/Šačanské novinečky

Len nedávno sme vás informovali o malých „pomocníkoch“, ktorí v Mestskej časti Košice - Šaca triedia odpad takmer dennodenne. Samospráva vtedy informovala, že okolo otvorených kontajnerov sa v posledných dňoch nachádza veľa odpadkov, a to aj napriek tomu, že ich kolegovia z mestského úradu dávajú dennodenne do poriadku.

„Lámala si naša kolegyňa hlavu, že toto tu ešte nebolo. Cez deň upracú, ráno vyhádzané, upracú, vyhádzané...,“ napísali na sociálnej sieti. Jeden zo zamestnancov úradu si však všimol, kto v tom má prsty. Lepšie povedané, zobák. Do jarného upratovania sa pustili vrany, ktorých je v tomto čase v mestskej časti neúrekom.

Tentokrát sa objavilo aj video, ktoré okrídlených „smetiarov“ prichytilo priamo pri čine.Vedenie samosprávy apeluje na obyvateľov, aby kontajnery zatvárali, čím spoločne pomôžu udržať poriadok vo svojom okolí a možno časom známe „košické vranky“ aj prevychovajú. „Snáď si ich vrany ešte nevedia otvoriť, aj keď sú to veľmi vybité potvory,” vtipne poznamenali.

„Je to nádoba na plasty a kovy a je tam všetko možné, toto sa prevychovať myslím dá,” reagovala pani Ľuba, podľa ktorej problémom nie sú vrany, ale samotní obyvatelia. „Preto volajú Košičanov vraňare, bo veˇa vraj je v Košiciach,” poznamenala s humorom Dáša.

Prečítajte si viac: