Krompašským maturantom ukradol z klobúka peniaze, aj napriek úteku ho nakoniec našli


Foto: Krompašským maturantom ukradol z klobúka peniaze, aj napriek úteku ho nakoniec našli Foto: Facebook/Krompachy

Koncom predošlého pracovného týždňa sa ulicami Krompách prechádzali maturanti, ktorí oslavovali svoj čoskoro získaný absolventský status. Ako býva zvykom, aj oni chodili s tablom v ruke a zbierali peniaze do klobúka. Keď však prechádzali okolo predajne na Trangusovej ulici, neznámy mladík im siahol do klobúka a zutekal s päťdesiatimi eurami smerom na Starú Mašu.

Maturanti sa s týmto incidentom obrátili na mestských policajtov, ktorí im poradili, aby podali oznámenie na Obvodné oddelenie Policajného zboru. Následne sa vydali pátrať po páchateľovi. Vďaka popisu zlodeja a na základe miestnej znalosti ho našli za krátky čas, pričom vo veci už konajú príslušné orgány.

V ten istý deň krátko pred 17:00 hod. došlo ku krádeži aj na Ulici SNP. Osemdesiatosemročnému Krompašanovi niekto ukradol z peňaženky štyridsať eur. Hliadka mestskej polície v spolupráci s pracovníkmi kamerového systému zbadala páchateľa, ktorý v čase krádeže sedel v blízkosti okradnutého dôchodcu. Zakrátko zistili, že ide o muža bývajúceho na Hornádskej ulici. Jeho totožnosť bola oznámená príslušným orgánom, ktoré rovnako tak disponujú aj kamerovými dôkazmi.

Prečítajte si viac: