Ako vysadiť deti pred školou? Pusinky si odpustite, radí Košičanka mamičkám


Foto: Ako vysadiť deti pred školou? Pusinky si odpustite, radí Košičanka mamičkám Foto: ilustračné/freepik.com

Cesta do školy môže byť pre niektorých rodičov obzvlášť náročná, predovšetkým keď ich milované ratolesti musia na pár hodín povoliť rodičovské puto a zasadnúť do školských lavíc. Odvážanie detí do školských zariadení tak môže napáchať viac škody, než úžitku. Hlavne ak odstavené vozidlá zastavia priamo na ceste a blokujú tým plynulosť premávky.

Tento problém registruje aj Košičanka, ktorú bezohľadní vodiči, respektíve rodičia vytáčajú do vývrtky. „Rodičia a hlavne mamičky, ktoré vykladáte deti pri školách ráno, vám chcem adresovať tento príspevok. Vy si prosím vás uvedomujete, že nie ste na ceste sami? A že keď zastavíte priamo na ceste pred školou, že blokujete premávku? To tie decká, prosím vás, nemôžu vystúpiť z auta už s taškou v ruke? Nech sú vyložené raz-dva a pokračujete hneď v jazde? Vy musíte s nimi vystúpiť, tašky vyberať z kufra, ešte sa v nich prehrabávať, či je v nich všetko, učesať sa, popusinkovať…” napísala na sociálnej sieti.

Aby to neostalo len pri prázdnych slovách, dala si tú námahu, aby týmto rodičom poradila, ako správne postupovať pri vyprevádzaní detí do škôl:

  • Po prvé deti nastúpia do auta s taškou, ktorú si položia vedľa seba, prípadne na kolená, alebo medzi kolená na zem.
  • Po druhé, ak autom zastavíte pred školou priamo na ceste, lebo nie je kde zaparkovať, skontrolujete v spätných zrkadlách, či je bezpečné vystúpiť, rozlúčite sa slovným pozdravom. Pusu im môžete dať pred nastúpením do auta, nič sa nestane.
  • Po tretie, deti si samé otvoria dvere, vystúpia z auta aj s taškami a zavrú za sebou dvere.
  • Po štvrté, môžete pokračovať v jazde.

„Celé to zaberie pár sekúnd. Všetko iné, čo okolo toho predvádzate, tie ceremónie a rituály nie sú nič iné, než  len bezohľadný egoizmus,” dodala na záver príspevku.

Prečítajte si viac: