Operácia sa skončila, Ficov stav je však nejasný. K stolu zasadne Bezpečnostná rada


Foto: Operácia sa skončila, Ficov stav je však nejasný. K stolu zasadne Bezpečnostná rada Foto: TV JOJ

Premiér Robert Fico sa po včerajšom atentáte v Handlovej dostal pod nôž lekárov v Banskej Bystrici, kde absolvoval operáciu. Informácie o jeho súčasnom zdravotnom stave sa rôznia. Podľa niektorých zdrojov je v ohrození života, iné informujú o tom, že komunikuje a operácia dopadla úspešne.

„​Predseda vlády SR Robert Fico je po niekoľkohodinovej náročnej operácii stále v ohrození života,“ uvádza TV Markíza. Televízii to mal potvrdiť zdroj z vnútra nemocnice.

Aktuálne sa k zdravotnému stavu premiéra vyjadril minister obrany Róbert Kaliňák. „V tejto chvíli prebiehajú ďalšie úkony, ktoré majú smerovať k zlepšeniu jeho stavu,“ povedal minister obrany v banskobystrickej nemocnici. Ficov stav je podľa Kaliňáka stále veľmi vážny, ale lekárom sa ho podarilo stabilizovať.

Naopak, minister životného prostredia Tomáš Taraba sa včera pred polnocou pre BBC vyjadril, že operácia predsedu vlády dopadla úspešne a Fico nie je v ohrození života.

Štátny tajomník Tarabovho ministerstva Filip Kuffa ráno o zdravotnom stave premiéra na sociálnej sieti uviedol, že „podľa aktuálnych informácií, je premiér Róbert Fico v stabilizovanom stave.“


Operácia predsedu vlády trvala niekoľko hodín. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková včera večer priamo v nemocnici v Banskej Bystrici povedala, že „Robert Fico stále bojuje o život.“ Ako kritický opísal stav premiéra na večernej tlačovej konferencii aj minister obrany Róbert Kaliňák. Riaditeľka banskobystrickej nemocnice Miriam Lapuníková dodala, že Robert Fico utrpel mnohopočetné zranenia a na operačnej sále bol päť hodín. Operovali ho dva tímy.

V najbližších hodinách sa k zdravotnému stavu premiéra očakáva tlačová konferencia, kde by mali zaznieť bližšie detaily.

O 11:00 hod. bude rokovať Bezpečnostná rada štátu a rokovať by dnes mala aj vláda.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: