Dobré správy pre Košičanov: Parkovanie pri cintoríne bude lacnejšie, parkoviská pri Amfiteátri zlúčia do jedného


Foto: Dobré správy pre Košičanov: Parkovanie pri cintoríne bude lacnejšie, parkoviská pri Amfiteátri zlúčia do jedného Foto: ilustračné/Facebook/Košice - Mesto Košice

Košickí mestskí poslanci dnes mimoriadne zasadli, aby prerokovali niekoľko dôležitých bodov. Jedným z nich bol aj návrh zmeny Všeobecného záväzneho nariadenia o dočasnom parkovaní na vymedzenom území mesta Košice, ktorý nadobudne platnosť od 10. júna tohto roka.

V rámci tohto bodu poslanci schválili rozšírenie zóny regulovaného parkovania v časti „veľkého” parkoviska pri Amfiteátri o priľahlé parkovisko pred vstupom do areálu amfiteátra, pričom tieto dve parkoviská sa spoja do jedného závorového parkoviska.

Ďalšia zmena sa bude týkať aj regulácie parkovacích miest na Cintorínskej ulici v blízkosti Verejného cintorína, pričom táto oblasť bude spadať do najlacnejšieho tarifného pásma N. Za jednu hodinu parkovania tu zaplatíte 0,60 centov, denná sadzba je stanovená na 3 eurá. Ak disponujete bonusovou kartou a platíte cez aplikáciu, ceny budú ešte nižšie. Parkovanie počas víkendov a sviatkov bude zdarma.

Schválenie VZN poteší aj zamestnancov kuriérskych či poštových služieb, ktorí budú ponovom oslobodení od úhrady za parkovanie, pričom horná hranica doby zastavenia alebo státia je stanovená na desať minút.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu