FOTO: Rakety do ruky, tenisky na nohy! Národné tréningové centrum na Popradskej víta prvých športovcov


FOTO: Rakety do ruky, tenisky na nohy! Národné tréningové centrum na Popradskej víta prvých športovcov
Galéria: 31 fotiek
Foto: Facebook/Košice - Mesto Košice

Začiatkom mája mesto Košice informovalo o právoplatnom kolaudačnom rozhodnutí týkajúcom sa Národného tréningového centra na Popradskej ulici. Tohtotýždňovým slávnostným otvorením tak Košičania oficiálne získali moderný športový komplex pre tenis a bedminton, ktorý predstavuje zásadný prínos pre športovú infraštruktúru mesta.

„V Košiciach máme ďalší úžasný športový stánok, do ktorého výslednej podoby sme zakomponovali aj požiadavky verejnosti. NTC bolo postavené nielen pre aktívnych športovcov, ale našim cieľom je, aby sme dostali k športu mládež, juniorov, jednoducho všetkých tých, ktorí vedia držať raketu v rukách alebo by sa to chceli naučiť,” zdôraznil primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Prezident Slovenského tenisového zväzu Miloš Mečíř počas otvorenia centra pripomenul, ako rýchlo a efektívne sa podarilo premeniť zarastenú lúku na nádherné športovisko. Pripomenul tiež, že na východe vyrastá mnoho talentov, ktoré aj vďaka tejto príležitosti môžu našťartovať svoju kariéru.

S výstavbou športoviska sa začalo v júni 2022 a celkové náklady sa vyšplhali na 17 miliónov eur, pričom len samotné stavebné práce si vyžiadali 15,3 milióna eur. Projekt bol financovaný v značnej miere Ministerstvom financií Slovenskej republiky, prispelo však aj mesto a Slovenský tenisový zväz.Komplex zahŕňa trojpodlažnú prevádzkovú budovu s reštauráciou, kanceláriami, fitness centrom, šatňami, hygienickým zariadením a obchodným priestorom. Centrum disponuje tenisovou halou so šiestimi kurtmi, z ktorých tri sú vyhradené pre tenis a na ďalších troch sú dočasne položené bedmintonové povrchy. V exteriéri zas nájdete osem antukových tenisových kurtov a detské ihrisko, návštevíci budú môcť parkovať až na 85 miestach, ktoré budú bezplatné.

Celý areál je prístupný denne od 7:00 do 21:00 hod., avšak zhruba do 16:00 hod. bude určený pre tréningy mládeže, ktorú neskôr môže vystriedať verejnosť. Denne by mohlo NTC navštíviť až do 500 osôb. Recepcia centra ponúka tiež možnosť zapožičania si bedmintonových alebo tenisových rakiet, či zakúpenie košíkov a loptičiek.

Zdroj: ntckosice.skPrečítajte si viac: