Na priechode zrazil 17-ročné dievča a odišiel. Polícia hľadá svedkov. Košičania, nič ste nevideli?


Foto: Na priechode zrazil 17-ročné dievča a odišiel. Polícia hľadá svedkov. Košičania, nič ste nevideli? Foto: googlemaps

Košická polícia hľadá svedkov dopravnej nehody, ku ktore došlo v pondelok 13. mája v čase okolo 07:45 hod. na križovatke ulíc Rastislavova a Kukučínova. Podľa informácií od polície mal neznámy vodič doposiaľ neidentifikovaného osobného motorového vozidla naraziť na priechode pre chodcov do chodkyne, ktorá v tom čase prechádzala cez cestu na mieste na to určenom. 

„Pozdravujem vodiča, čo mi dnes o 07:40 zrazil na prechode pri Kulturparku a Letnej záhradke dcéru a so slovami ,Prepáčte, som si vás nevšimol’ a odišiel! Ľudia vám už úplne šibe? Zavolať rodičovi vám nenapadne. Pomôcť dievčaťu sa aspoň domov dostať. Dcéra má sedemnásť, ale aj tak je v šoku z toho. Snáď ste mladý pán stihol to, za čím ste sa ponáhľal,” napísala nahnevaná mamička v skupine zameranej na dopravnú situáciu v Košiciach.

Nezodpovedný vodič sa nielenže nevenoval plne vedeniu svojho vozidla a sledovaniu cestnej premávky, ale z miesta nehody odišiel bez toho, aby sa uistil, či je chodkyňa v poriadku, čím si nesplnil povinnosť účastníka dopravnej nehody.

Ak niekto túto dopravnú nehodu videl, disponuje videozáznamom alebo inými relevantnými informáciami, mal by sa prihlásiť osobne na Okresnom dopravnom inšpektoráte Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach na Rampovej 7, prípadne telefonicky na čísle +421 9619 32523, +421 917 573 186 alebo na známom bezplatnom telefónnom čísle 158.

Prečítajte si viac: