Košičanka Alžbeta, ktorá po hádke bodla svojho partnera, už pozná svoj trest. Za vraždu si posedí niekoľko rokov


Foto: Košičanka Alžbeta, ktorá po hádke bodla svojho partnera, už pozná svoj trest. Za vraždu si posedí niekoľko rokov Foto: ilustračné foto; Facebook/Okresný súd Košice II/Polícia SR - Košický kraj/úprava redakcie

Prípad 27-ročnej Alžbety, ktorá bodla po hádke svojho 40-ročného partnera do hrudníka, zaznamenal výrazný posun. Obžalovaná Alžbeta si vypočula verdikt košického Mestského súdu. Ten jej vymeral štrnásť rokov nepodmienečne v zariadení so stredným stupňom stráženia. Informáciu priniesli noviny televízie Joj.

Podľa nich bola bola odsúdená spokojná s rozsudkom, pravdepodobne preto, že jej hrozil doživotný trest. Dokonca sa k nemu nevyjadrila ani prokurátorka.

K udalosti došlo ešte v októbri minulého roka, kedy telo bodnutého muža našli v jednom z košických bytov. Zachrániť sa ho však nepodarilo, keďže rana zasiahla srdce. Medzi partnermi mala byť dlhodobo napätá situácia. „Boli opití, bili sa, ale ten pán bol ešte dobrý, aj keď pil,“ povedala pre portál obyvateľka sídliska Luník IX.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu