Free parking karta? Košičania diskutujú nad neuveriteľným bizárom. Háčik sa skrýva v malých písmenkách


Foto: Free parking karta? Košičania diskutujú nad neuveriteľným bizárom. Háčik sa skrýva v malých písmenkách Foto: Facebook/ Mesto Košice, Košice - kuriozity a absurdity

Mesto Košice v posledných mesiacoch dbá na správne dodržiavanie parkovacej politiky. Rezidenčné zóny boli so svojim príchodom kontroverznou témou. Aj keď si na ne už miestni v priebehu rokov zvykli, niektorí majú pocit, že právo na parkovacie miesto im bolo nadelené vyššou mocou.

Výnimkou nie je ani prípad „Free parkovacej karty“, s ktorým sa začudovaný Košičan podelil na sociálnej sieti. „Free parking? Kde sa dá zohnať taká karta? Vozidlo parkuje na rezident. Resp. vyhradených miestach,“ napísal vo svojom príspevku, v ktorom zverejnil aj záber bizarnej kartičky.

Aj keď sa pri pohľade na zdanlivo nenápadné „potvrdenie“ môže javiť všetko v poriadku, háčik sa skrýva v malých písmenkách. O práve majiteľky auta na parkovanie zdarma tak podľa kartičky rozhodli aj vyššie sily. „Platí na všetky vozidlá, na ktorých je zobrazený. Ja som živý, vtelený do živého tela, večná inkarnovaná postava,“ stojí na parkovacej kartičke. Zbierka nezmyselných vetných skladieb tak podľa majiteľa auta dáva právo na parkovanie zdarma, a to aj v rezidenčných zónach.


Košičania nestrácajú nadhľad. Naozaj sa podpísal vlastnou krvou?

Na prvý pohľad nenápadná kartička rozprúdila plodnú diskusiu. Komentujúci si nezabudli všimnúť ani podstatné detaily dôkladne vypracovaného dokumentu. „Podpísaný (autor potvrdenia, pozn. red.) vlastnou krvou,“ okomentoval jeden z diskutérov. Narážal tak na červený otlačok prsta, ktorý zdobí spodný lem jedinečnej Free parking karty. „Je to platné len vtedy, ak je odtlačok palca namočený v starostovej krvi?“ pýta sa ďalší z komentujúcich. 

Ani ďalší diskutéri nedokážu tomuto výtvoru pochopiť. „Myslím, že by si mal zistiť, kde sa zháňa taký dobrý matroš. Lebo potom získaš nielen takú kartu, ale aj iné zážitky,“ okomentoval ďalší. Podľa komentujúcich však môže ísť aj o recesiu. „Vidím tam rok 1776, čo je rok založenia spoločnosti Adamom Weishauptom. Buď je to recesia alebo nejaká odnož nejakej ‘slobodomurárskej’ sekty’,“ vypichol ďalší z diskutérov.  Odkázal tak na Johanna Adama Weishaupta, ktorý bol nemeckým filozofom a zakladateľom rádu Iluminátov, tajnej bavorskej spoločnosti radikálnych osvietencov.

S otázkou, či už sa s niečím podobným stretli sme sa obrátili aj na košický magistrát. Správu budeme aktualizovať o stanovisko mesta.

 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu